Písně mravenčí chůvy

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Baobab - 2009
ISBN: 978-80-87060-26-1

Baobab (2009) 978-80-87060-26-1 36

Knihy této klasičky dětské ilustrace vždy vyrůstaly ze souladu obrazu se slovem, autorka často uvádí, že jednotlivá slova mají pro ni barvy, které skládá v barevné škále tak, aby ladily. Křehké verše, pozorování přírody očima mravenčí chůvy nejsou žádné snadné veršovánky. Je to krystalická poezie, hledání slov, dívání se. Právě to ,,dívání se“ je pro děti tak podstatné. Zastavit se, přepnout, lehnout si do trávy, jen tak pozorovat už není v dnešním světě nic obvyklého. Jak říká jeden francouzský nakladatel, ,,vizuální svět nás neustále atakuje, dnes je potištěné i pyžamo nebo polštář, na kterém spíme, jsme zahlceni obrazy, takže už je přestáváme vidět“. Písně mravenčí chůvy jsou malým zastavením, úlevným vydechnutím a důležitým vyznáním této české malířky. (Založil/a: Nikyz)

drussila
  12. 6. 2016, 21:01
Bibliofilní záležitost. Krásné.
V tuto chvíli mě obtěžuje psát další znaky do minimální délky komentáře, neb nejsou zapotřebí.