Terry Pratchett portfolio

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Talpress - 1998
ISBN: 80-7197-106-5

Talpress (1998) 80-7197-106-5 32

Úžasná Zeměplocha Terryho Pratchetta, putující vesmírem na hřbetech čtyř slonů, stojících na krunýři obrovské želvy, je domovem některých nejpopulárnějších postav, jaké kdy byly vytvořeny ve světě fantastické literatury

Obyvatelé Zeměplochy jsou však skuteční, i když je jejich svět trošku... fantastický. Čtenáři mají své oblíbence a vedou zapálené debaty o tom, jak ta která postava skutečně vypadá.

Tak teď jsou tady včetně bradavic (s výjimkou Bábi Zlopočasné) a všech ostatních podrobností. Terry Pratchett a malíř Paul Kidby se spojili a společně vytvořili jejich podoby. Zachytili je jak v náčrtcích, tak na barevných tabulích, od neschopného mága Mrakoplaše po Silvera, onoho napůl polidštěného kocoura. Obázky jsou doplněny krátkými, tradičně seriózními texty.

Zde jsou obyvatelé Zeměplochy - SKUTEČNÍ!

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

soniaf
  23. 9. 2011, 21:03
Nádherné obrázky obyvatel Zeměplochy tak, jak jsem si je vždycky představovala. Navíc to dokazuje, jak brilantní vypravěč je pan Pratchatt, když svoje postavy popíše tak, že je v této ilustrované knize poznáte na první pohled. Velice krátky ale moc milý doplněk k příběhům o Zeměploše.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 11:01
Jemné detailní kresby Kidbyho jistě potěšily nejednoho fanouška Pratchettova universa stejně jako mě.
Tatsume
  8. 5. 2015, 18:09
Co dodat, prostě humor Terryho Ptratchetta ailustrace Paula Kidbyho - zážitek z listování portofilem zaručen :-)