Bílá místa české historie 2

Bílá místa české historie 2

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3230-0

Knižní klub (2011) 978-80-242-3230-0 360

V tomto dílu Bílých míst české historie vám nabízíme procházku tak trochu opomíjeným 18. stoletím. Nejprve poznáme tři známé muže ve vyprávění nazvaném Dva zbojníci a nepohodlný hrabě a představíme si – pro mnohé asi netradičně – duchovního, jehož jméno se stalo symbolem náboženského útlaku natolik, že jsme kapitolu nazvali Temný páter z doby temna. Nebude chybět ani Marie Terezie neboli Smutná císařovna s pomněnkovýma očima, o níž se vypráví plno legend a polopravd či přímo pomluv. Dozvíme se také Jak dopadli sedláci u Chlumce a zda byl Josef II. skutečně velkým lidumilem, dobrým reformátorem a oblíbencem poddaných. Na závěr se vypravíme na severozápad Čech, kde dožíval svůj bouřlivý život Milovník a svůdce zavřený do knihovny, ale nebudeme si povídat jen o něm, protože závěr 18. století nabízí nejednu zajímavost i otázku bez odpovědi. (Založil/a: Moreanne)

Jiří Bílek Jiří Bílek
*??.??.1948