Gladiátor

Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-242-4692-5

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4692-5 272
Knižní klub (2004) 80-242-1172-6 272

Gaius Vitellius přichází coby sedmnáctiletý mladík do císařského Říma a chce se živit jako kotlář. Je poprvé v cizině, odkázán pouze sám na sebe. Náhoda mu však přihraje do cesty Messalina, manželku císaře Claudia, které mu nabídne svou přízeň a rozhodne se z Vitellia udělat idol, gladiátora, o němž bude jednou hovořit celý svět.
Na pozadí historické fresky zachycující život antické metropole v 1. století n.l., zákulisí krutého divadla v arénách, pletichy v císařském paláci, mezi senátory a obchodníky i pletky vznešených Římanů a drahých kurtizán, se odehrává příběh čisté, křehké lásky.
Vitellius má mnoho ctitelek i řadu milostných vztahů, ale po celou dobu do provází opravdový cit ke krásné Rebece, židovské dívce, do níž se kdysi beznadějně zamiloval a která musela z Říma odejít s mnoha dalšími vyhnanými Židy. Kromě vlády Claudia a zvrhlé Messaliny zažívá Vitellius i výstřelky krvežíznivého Nerona, pronásledování křesťanů a požár Říma. Z někdejšího nesmělého mladíka se stává slavný gladiátor, ctihodný Říman a bohatý, sebevědomý muž. Osud však je neúprosný a tragická věštba se naplňuje... (Založil/a: Pavel36)

SGS
  18. 7. 2016, 19:11
Vyborná jednohubka (vyjímečně to z Říma není série), původně jsem čekal že oůjde o krátkou etapu ale kniha nám zmapuje celý život našeho hrdina Vitellia. Zhruba od tří čtvrtin je jasné k čemu bude kniha slavně směřovat a ani závěr pak nezklame.
BlackFairy
  24. 11. 2016, 12:02
Já Vandenbergovky prostě miluju. A nejvíc ty historické. Já nemám co vytknout, je to spisovatel, který prostě hraje na moji notu :) Umí excelentně vylíčit tehdejší život, místa, zvyky, situace.