Kafilérie

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Hart - 2002
ISBN: 80-86529-48-7

Hart (2002) 80-86529-48-7

Epidemie nihilismu? Zase jedna ztráta všech nadějí? Debutová novela 27 letého studenta pedagogiky se také na svět nedívá „from the bright side“, jak zpívali proroci na kříži. Je to svět, kde nebesa jsou skutečná, stejně jako andělé. Ty neposlušné svrhávají se svázanými křídly na zem, aby nadělali svinčík na chodníku a babičky se mohly poprat o ukořistěnou svatozář. Když náhodou jeden anděl přežije a vetře se k vám do rodiny, je to pěkná pohroma. Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán, svět se směje v groteskním šklebu. Trošku topolovské, nicméně Tomášek má cit pro styl a příjemně nahořklé vidění světa. (Založil/a: lusk_lusk)

Jan Tomášek Jan Tomášek

lusk_lusk
  24. 2. 2013, 20:16
Nijak náročná četba, založená především na dobrém nápadu s množstvím vtipných detailů. Vyprávění se dobře čte a stylem mi připomíná Ohýbače křížů od Epsteina nebo svou nenuceností i Jáchyma Topola. Má to spád, dobré vyústění a pobaví. Co dodat?