Ať to zůstane v rodině

Ať to zůstane v rodině Originální název: Nech to zostane v rodine
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Host - 2006
ISBN: 80-7294-198-4

Host (2006) 80-7294-198-4 176

Zajímavá a úspěšná slovenská autorka nabízí čtenáři tentokrát příběh v detektivním žánru, který nenápadně reflektuje určité charakteristické jevy v soudobé slovenské společnosti.
Námět detektivky inspirovala soudobá obliba nejrůznějších reality show, který autorka vnímá jako jednu z typických rekvizit současných společenských poměrů. V rámci zamýšlené reality show se známá producentka obrátí na svérázného soukromého detektiva a jeho asistentku, aby pomohli zajistit bezpečí účinkujících na opuštěném středomořském ostrově. Téma pořadu je značně kontroverzní, v izolaci na ostrově mají být příslušníci vybrané rodiny vyprovokováni k tomu, aby se vrátili k utajovanému rodinnému tajemství a sami se vypořádali s jeho následky. Produkční záměr je v troskách okamžitě po příjezdu na ostrov, kde dojde krátce po sobě k dvěma vraždám. Odhalení pachatele je pak výsledkem logického výkladu skutečných i falešných stop a jeho totožnost šokuje nejen všechny zúčastněné, ale i samotného detektiva. (Založil/a: Čumbrk)

Daniela Kapitáňová Daniela Kapitáňová
*30.06.1956

vladislaus
  17. 5. 2014, 12:18
Celkem čtivě napsaná detektivka ze slovenské tvorby. Na ostrově není mnoho osob, tak se pokuste uhodnout vraha.
b.w.
  12. 7. 2015, 16:36
No nevím... Trochu mi to přišlo, jak dlouhá školní slohová práce. Plusové body dávám za rychlý spád a určitou poutavost, ale jinak to trochu kulhá. Napětí v knize nehledejte.
kacik-ol
  18. 8. 2014, 8:49
Nutí vás to přemýšlet a tipovat kdo je vrah, ale jinak mi to přijde trošku "přitažené za vlasy". Ale čtivé.