Ve rtěnce je olovo

Ve rtěnce je olovo Originální název: There's Lead in Your Lipstick: Toxins in Our Everyday Body Care and How to Avoid Them
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-2041-2

Ikar (2012) 978-80-249-2041-2 352

Kniha je vlastně průvodcem organickou netoxickou kosmetikou. Autorka se rozhodla prozkoumat, co všechno ohrožuje ženy při jejich zkrášlovacích, hygienických nebo uklízecích rituálech, a napsala pro ně tohoto průvodce a rádce. Kromě jiného uvádí mnoho návodů na domácí „kuchyňskou“ kosmetiku a odkazů na firmy, které nezávadné věci vyrábějí (autorka je Kanaďanka, ale některé uvedené značky se prodávají i u nás, např. Weleda, jiné lze bez problémů dohledat na internetu). (Založil/a: Moreanne)

Gillian Deacon Gillian Deacon
*26.04.1966

Tardis
  15. 3. 2015, 19:03
Informativní a ozdrojovaná publikace, která dokáže povzbudit ke změně životního stylu. Poměrně čtivě napsané. Škoda jen, že je hodně orientovaná na americký trh, takže konkrétní doporučení alternativy jsou pro Evropu poměrně nepoužitelná.