Čtyři období manželství

Čtyři období manželství

Podtitul: jakými proměnami prochází náš vztah a jak je můžeme ovlivnit

Originální název: Four seasons of marriage
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Návrat domů - 2007
ISBN: 978-80-7255-161-3

Návrat domů (2007) 978-80-7255-161-3 140 měkká vazba

Partnerské vztahy prochází neustálou proměnou. Mění se postoje i emoce a vzájemné chování partnerů neustále osciluje mezi vyjadřováním větší a menší míry lásky. Některé změny nemusíme ovlivnit a jiné vytváříme my sami.

Tak jako v přírodě existují zákonitosti, které vyvolávají střídaní ročních období, tak i v každém partnerském vztahu lze vypozorovat události a zákonitosti, které budou mít vliv na jeho vývoj.

Když v čase přicházejících změn zareagujeme správně, v souladu s partnerem, můžeme vztah udržet v optimistickém období jara či léta. Pokud však zareagujeme nevhodně, nebo pokud se naše reakce dostane do konfliktu s reakcí našeho partnera, pocítíme náhlý chlad a odcizení.

Práce, která vychází z mnohaleté poradenské zkušenosti autora, dá čtenáři nahlédnout do jednotlivých období života s jejich emocemi, postoji, způsoby jednání a atmosférou vztahu. Autor poukazuje na výhody i úskalí jednotlivých období a snaží se vyvést naši cestu zpět k těm radostnějším etapám spolužití. Kromě precizní definice jednotlivých období přináší velice hluboké vhledy do řešení konfliktních situací i nedorozumění. (Založil/a: Krejdom)