Proč kluci milují fotbal

Proč kluci milují fotbal Originální název: Proč kluci milují fotbal

Čas - 2011
ISBN: 978-80-87470-57-2

Čas (2011) 978-80-87470-57-2 123

Autorka Zuzana Maléřová, inspirována skutečnými kluky, které poznala na fotbalových hřištích a kteří mají v knize svá jména i tváře, popsala v knize Proč kluci milují fotbal jejich příběhy citlivě, napínavě a poeticky. A především nezvykle. Pojednává o dětech, ale je určena dospělým. I když i děti ji budou svým citem velmi dobře rozumět. Odpovídá na otázky, které si dříve či později budou muset položit, ať už budou působit na jakémkoliv "hřišti". Proč bolí loučení. Proč někdy nevíme, kam patříme. Proč ustát velké prohry. Proč se nebát návratů. Proč člověk někdy zůstává sám. A mnohé další… Součástí výtvarně pozoruhodné knihy je téměř sedmdesát fotografií Vlada Bohdana. Volně navazuje na velmi úspěšný titul Jak potkat děti, jen se jeho autoři posunuli v čase a místo "jak" přichází "proč". (Založil/a: mr.mime)

rt12
  13. 7. 2016, 10:12
S každou následující stránkou ve mě narůstal čím dál tím větší mindrák. Z toho, že nemám tak přemýšlivé, pracovité,originální, čestné a poctivé dítě, které z každé situace vyjde jako vítěz a kladný hrdina. Postupem času mindrák zmizel a vyprávěnky s jakýmsi morálním poselstvím, mě začaly nudit. Nevím, ale za většinou příběhů těch bezvadných fotbalových fenoménů, jsem cítila prsty, manipulaci a možná i zbožné přání, aby to tak bylo, samotné autorky.