V hodině svítání

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Repronis - 2008
ISBN: 978-80-254-3156-6

Repronis (2008) 978-80-254-3156-6 144

V hodině svítání je nejnovější kniha dvojice ostravských autorů Miroslava Sehnala a Břetislava Uhláře. Podtitulem knihy je "(Ne)varovné čtení pro muže i ženy", což už samo o sobě vypovídá o záměru autorů postihnout nejrůznější témata partnerských vztahů. Kniha je volným pokračováním prozaicko - poetického souboru Hodinu před svítáním, ve kterém jsme se seznámili s osudem mladé dvojice, prošli jsme s ní obdobím zamilovanosti, až po první manželskou nevěru. V hodině svítání příběh dvojice pokračuje, je plný nečekaných zápletek a stejně překvapivých rozuzlení. V barevném přebalu s kresbou Adolfa Borna najdou čtenáři sedm tematicky propojených povídek Miroslava Sehnala, proložených decentně erotickou a klukovsky hravou poezií Břetislava Uhláře. Básně nekopírují dějovou linku prózy, jsou spíše její emotivní nadsázkou, jiným rozměrem a úhlem pohledu. (Založil/a: lukyn)