Život je přece jen krásný

Život je přece jen krásný

Podtitul: Humoristický román

Originální název: Selv i tider som disse
Poprvé vydáno celosvětově: 1932

Práce - 1975

Práce (1975) 131 Překlad: Vladislav Hájek
Alois Srdce (1947) 151
Alois Srdce (1942) 168

V rušném prostředí norského velkoměsta odehrává se děj knihy u nás již dobře známé norské spisovatelky Sigrid Boo. Roztomilým vypravěčským uměním stejně jako rozpustilým humorem získala si Boo v krátké době u nás značnou oblibu.
Své práce zasvěcuje Boo, sama mladá autorka, veselému a výbojnému mládí, kterému se život zdá vždy krásný. V této knížce je to příběh početné, ale nepříliš majetné rodiny Mörkových, jejíž jednu příslušnici učinila Boo vůdčí postavou svého románu. Slečna Mörková se však neseznámí s milionářem, o kterém každá pracující dívka sní, ale s chudým a mladým notářem Björnem Randersem, se kterým společně bojují o základ ke svému štěstí. S vynikajícím smyslem pro humor pokračuje pak autorka v představování dalších postav. Jsou tu především zaměstnavatelé naší hrdinky, dobrácký advokát Sagedahl a jeho švagr, poživačný dr. Hartvig, energická stará paní Hartvigová a její příbuzná, výstřední dáma Mona s jejím ušlápnutým třetím manželem a rámec všemu tvoří šest roztomile svárlivých sourozenců Mörkových.Po přečtení tohoto humoristického románu nám dáte za pravdu, že humor Sigrid Boo je našemu čtenáři velmi blízký a uspokojí i nejnáročnějšího.Hledáte-li dobrou náladu, přečtěte si jiskřivě veselou knížku Sigrid Boo, Život je přece jen krásný. (Založil/a: NinadeL)

Sigrid Boo Sigrid Boo
*23.08.1898 - †12.09.1953