Mrazivý polibek

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7498-007-7

Domino (2014) 978-80-7498-007-7 261
Domino (2010) 978-80-7303-511-2 300

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.
V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

anishta
  3. 6. 2014, 19:43
Dobré, dobré. Ze začátku jsem se bála, že se tam nic moc nebude dít, ale konec mě překvapil. Líbilo se mi to víc než první díl, tak jsem zvědavá, jestli se to dál bude stupňovat a hned beru trojku.
PeťkaW.
  17. 10. 2014, 20:14
Mead je výborná vypravěčka, a díky tomu působí i první polovina, ve které se vlastně vůbec, ale vůbec nic neděje (milovníci série mi snad odpustí) čtivě a skvěle utíká. Děj je prakticky nulový a o celková zápletka se začne víc řešit až skoro na konci knihy. Doufám, že na téhle stránce autorka zapracovala a další díly budou lepší. Ale ani přes tyto zápory se nedá říct, že by byla kniha špatná. Je výborná na odreagování, člověk u ní skvěle vypne a čte se opravdu skoro sama.
Lucianna
  29. 7. 2014, 11:16
Druhý díl mě bavil o něco více, než ten první. Anotace mi ale nesedí a to mi stráááášně moc vadí protože nezaútočily na Akademii nýbrž na Královské, neposlal nikdo tu skupinku Akademii prozkoumat ale utekly. a to mi vadilo..
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 14:59
Napětí, které se vytváří mezi Rose a Dimitrijem a pak ještě jeho vystupňování, když se přidají nové postavy Adriana a Taši. Velmi působivé a dokáže to zaujmout. Je lepší, když nečtu (no někdy jo) texty o obsahu knihy, protože se mi několikráte stalo, že nesouhlasí v podstatných detailech a také jsem zjistila, že ne vždy ji píšou lidé, kteří tu knihu četli. Přesto však 2.díl Vampýrsky akademie neselhal.
Vikyna
  7. 4. 2013, 22:58
Neuvěřitelně vzrušující, napínavé dílo, které vám ani na pět minut nedovolí uvolnit se z toho ustavičenho napětí :) Zkrátka to má spád, takže se to čte skoro samo :)
Poison_Ivy
  17. 6. 2014, 9:24
Po prvním díle jsem si dala menší pauzu, abych dohnala knížky, které se mi doma povalovaly už nějákou dobu. Pak jsem se však s chutí pustila do Mrazivého polibku, u kterého jsem měla hlavně radost, že už chápu všechny druhy upírů a nebudu se tak ztrácet, jako tomu bylo u prvního dílu.

Hned na začátku se nám dostane svižné akce, která vás navnadí na celý zbytek knížky, jenže pak příjde mrazivá sprcha v podobě středu knížky. Neříkám, že se mi to nelíbilo, ale uprostřed se toho zase tolik neděje a po svižném tempu, kterým se řídil první díl to tak působilo dost mdle a asi bych si za pár dní nevzpomněla o čem, že to ten prostředek vlastně byl.

Co vám to ale alespoň trošku vykompenzuje je konec. Posledních několik kapitol je doslova dechberoucích. Ukousala jsem si při čtení nejeden nehet, jak jsem byla napnutá co bude dál. Po přečtení poslední stránky jsem tu knížku položila vedle sebe a hned jsem se drala pro další díl.

ideal_alien
  13. 2. 2016, 20:05
Skvělý druhý díl napínavé série, která vám nedá spát! Garantuji, že knihu přečtete jedním dechem, protože je napínavá. a čtivá.
Lerenika
  15. 6. 2010, 21:38
Souhlasím, že propragašní text moc nesouhlasí, ale musím říct že 2. díl je mnohem lepší než první. Už je celkově mnohem dál, a já mohu jen doporučit, knihu jsem přečetla na jeden nádech a naprosto koupi nelituju.
Trina1
  13. 4. 2014, 16:30
Skvělý díl, pohltil mě od začátku až do konce. Na konci jsem se musela hodně držet, abych se nerozbrečela.
Dee-Dee
  12. 9. 2013, 18:06
Druhý díl se mi líbil víc než ten druhý. Knížka se skvěle čte a člověk se nemůže odtrhnout. Ale ani tak jsem tomuto dílu pět hvězdiček nedala. Pořád mi vadí Rose a přes to se nějak nedokážu přenést :D
yanniss
  28. 9. 2012, 22:46
Tenhle díl, byl taky velmi napínavý a zajímavý. Nemohla jsem uvěřit, té jedné vraždě, která se zde uskutečnila. U této knihy jsem uronila i pár slz. Byla opravdu výborná, a po dočtení jsem se ihned musela vrhnout na další díl.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:57
Každopádně Rose je "malá dhampýrka", která studuje na strážkyni Moroje. Konkrétně chce být strážkyní své kamarádky Lissy. Bohužel je trochu svéhlavá, sarkastická a drzá, což jí často dělá problémy. A taky jí často vyhledávají problémy samotné. Docela mi k ní nesedělo, že pořád kritizovala krvavý děvky, a pak se sama nechala ošahávat od kluka, který byl jenom sexy. Cože? Navíc pak zjistila, že to byl idiot :D. Slovo sexy tam bylo opravdu moc často.

Pak přichází na scénu úžasný Dimitrij, který mi přijde nehorázně přemoudřelý a nudný. Více se mi líbil Adrian, který mi přijde víc sympatičtější a vtipnější. Z postav se mi asi líbil nejvíce Abe, protože má fakt osobní kouzlo a je záporák. Přitom je ale vtipný a svůj. Lissu s Christianem si asi nemůžete nezamilovat.
Barborelka
  24. 5. 2011, 16:45
Celá Vampýrská akademie je nejlepší serie jaká může být. Troufám si říci, že lepší než stmívání. V něčem ať neurazím ;-) .....Četla jsem jí jedním dechem a přelouskala během jednoho dne. Až mi bylo líto, že to tak rychle končí....Kdybych mohla dám 6 hvězd
Wajny
  25. 10. 2015, 14:57
Tento díl se mi líbil o trochu více než předchozí, ale i tak se v knize skoro celou dobu nic neděje. Konec se mi, ale hrozně líbil, byl akční a zároveň hrozně smutný. Líbí se mi, jak se charakter Rose pomalu mění a stává se z ní "dospělá". Hrozně se mi líbí scény, kde je Rose s Dimitrijem a jsem zvědavá, jak to s nimi dopadne :-) V knize se objevují nové postavy, což podle mě hodně obohatí knihu a tím pádem by další díl mohlo být zase o trochu lepší, tak uvidíme :-) 5*
Lomeril
  5. 6. 2010, 16:32
Opět mi nezbývá, než konstatovat, že propagační text opět zklamal. Na Akademii žádní Strigojové neútočí, takže se tam ani nikdo nevrací. A Christian rozhodně není "jediným jejím ochráncem"
Jinak je Mrazivý polibek ještě o něco lepší než první díl, Rose čím dál tím víc dospívá a urovnává si životní hodnoty, ovšem většinou bez sáhodlouhých patetických výlevů, na jaké jsme zvyklí ze Stmívání.
Candyi
  21. 3. 2016, 14:58
Kniha se mi neuvěřitelně líbila. Sice je to pořád to samé dokolečka dokola jak u blbů, jako s Rose a Dimkou (chci ho - on mě ne - vlastně chce ale nejde to - ... mohla bych takhe pokračovat, ale nechci) To je asi jediné co mi na knížce vadí. Jinak je to mistrovské dílo a klobouk dolů Richelle :)
šotolovaa
  18. 2. 2014, 17:50
tahle kniha byla moc pěkná , ale jak to nakonec dopadlo , mi bylo trochu líto ( toho Mase) jinak se to nádherně četlo
Kirsty
  12. 12. 2012, 20:25
zajímave ale nelíbil se mi tak jak ostatní díly..... ale každopádně byl na velmi, velmi vynikající úrovni (stejně jako ostatní...) MILUJU TUTO SERII!!!!! CHCI POKRAČOVÁNÍ... :(
a zamilovala jsem si Dimitrije ale i Rose....
Richelle
  20. 1. 2011, 18:08
Knihu jsem taktéž přečetla jedním dechem. Stejnětak souhlasím s tím, že propagační text zrovna dvakrát nesouhlasí, ale ani tak nemůžu ubrat knize jedinou hvězdičku. Nesklamala!