Stínem políbená

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7498-008-4

Domino (2014) 978-80-7498-008-4 328
Domino (2010) 978-80-7303-523-5 350

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.rnRose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!rnRose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

anishta
  30. 6. 2014, 15:34
Pecka, to mě baví! Hned přecházím k dalšímu dílu a tajně se modlím, že to ještě bude jinak, než to vypadá.
PeťkaW.
  22. 10. 2014, 19:01
Inu, tak tomu říkám nečekaný zvrat... Stínem políbená je prozatím rozhodně nejlepším dílem. Autorka si nenechala veškerou akci na posledních 20 stránek a konečně začala zápletku trochu přiměřeněji dávkovat i do zbytku knihy. Navíc se nespokojila jen s jednou hlavní, ale připojila i pár vedlejších, což je příjemnou změnou. I třetí díl si drží čtivé, napínavé a rychle ubíhající tempo. Na jednu stranu bych se nejradši zvědavostí vrhla na pokračování, ale zároveň ve mně konec vyvolal takovou nevoli a překvapení, že se ze strachu z toho, co bude následovat, nemůžu dokopat k otevření další knihy :)
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:43
Musím říct, že tenhle díl pro mě končil naprosto katastrofální, nemohla jsem uvěřit, že by autorka tak snadno zabila jednu z vedoucích postav, protože po přeměně se musí strigoj zabít. To byla hlavní myšlenka a jsem ráda, že tomu tak nebylo.
Vikyna
  10. 4. 2013, 22:11
Jestli byly předchozí díly napínavé, tak tenhle byl vražedný. Vražedná smršť akce, napětí, strachu, krásy, smutku, přátelství, lásky... To všechno v úžasně zpracovaném díle. Jednoznačně pět hvězd.
včelka
  3. 2. 2012, 13:02
Tato knížka je skvělá.Konečně se dá do pohybu vztah mezi Rose a Dimitrim.Knížka je strašně procítěná protože je vyprávěna v první osobě.Prvně jsem nemohla uvěčit,že se z Dimitrije stal strigoj.Bohužel jsem si četla co bude v dalším díle...Jinak další supr knížka od Richelle.
Poison_Ivy
  17. 6. 2014, 9:24
“You will lose what you value most, so treasure it while you can.”

Říkejte si co chcete, já měla pro upíry vždycky slabost. A když ještě strčíte upíry do internátní školy, jsem v sedmém nebi. Takže i přesto, že mě druhý díl zase tolik neohromil, jsem se okamžitě musela začíst do třetího, který byl podle mě zatím nejlepší ze série. Ale nebudeme předbíhat.

Trvá v podstatě jen pár nepodstatných stránek na začátku, než se rozjede akce a pokud si myslíte, že se to hned zase uklidní, mýlíte se, akce je tam totiž fůra a až do konce vás to nenechá vydechnout. Narozdíl od předchozího dílu nabral tenhle svižné tempo, které si udržel po celou dobu a já se v některých momentech musela nutit, abych vůbec dýchala.

Nebudu samozřejmě spoilerovat, a prozrazovat, co se stane na konci, ale asi můžu prozradit, že to nebude nic pěkného. Však ono to taky celou knížku k nějákému průšvihu směrovalo a tohle byl přímo průšvih všech průšvihů, navíc s velkým P na začátku.

Jsem hrozná a skoro vždycky dokážu odhadnout tak kapitolu, nebo dvě předem, co se asi stane, a tahle knížka nebyla vyjímkou. Nebudu každopádně lhát, stejně jsem byla překvapená, že se to opravdu stalo, byla bych vsadila nějákou svoji méně oblíbenou knížku, že s tím autorka ještě nějákou tu knížku počká. Každopádně se jí musí nechat, že vás pekelně navnadí k tomu, abyste se rychle oblékli a letěli si do knihkupectví koupit další díl.

ideal_alien
  13. 2. 2016, 20:07
Mega napínavý díl plný akce a mordu. Rozhodně zde dominují nečekané zvraty. Akce, čtivost a napětí! Prostě TOP!
Trina1
  13. 4. 2014, 16:47
První dvě třetiny knížky se mi zdály poněkud zbytečně ukecané. Za to ubírám jednu hvězdičku. Ovšem poslední třetina byla tak napínavá, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout a četla jsem dlouho do noci, dokud jsem to nedočetla. Ale ten závěr, ten mě tedy překvapil, takovéhle zakončení by mě nikdy nenapadlo. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit a doufala jsem, že se to nějak vyřeší. A ono ne, najednou jsem byla na poslední stránce a konec. Pěkně mě to rozhodilo - až tak, že jsem se rozhodla, že už nebudu pokračovat ve čtení - proč taky, když to dopadlo tak, jak to dopadlo. Četla jsem to téměř jen kvůli té určitě osobě :D. Nicméně po nakouknutí do komentářů pod knížkou tu snad nějaká naděje je, takže budu dál pokračovat :).
Nemám ráda, když mě takhle moc nějaká knížka rozhodí, když ten příběh tak moc prožívám... Na druhou stranu - možná je to právě důkaz perfektně napsané knihy :).
Dee-Dee
  12. 9. 2013, 18:07
Tenhle díl byl lepší než předešlé dva. U poslední části jsem div nedýchala, bylo to velmi napínavé a prostě NEŠLO přestat číst. Upřímně, čekala jsem, že to dopadne trochu jinak, myslela jsem, že se něco stane Janine. Spletla jsem se. To, co se stalo zasáhlo i mně. :)
yanniss
  4. 9. 2012, 17:17
Asi nejlepší díl z celé série. Tedy alespoň pro mě. Na konci ukáplo pár slz, i když mě tam vytáčelo chování Lisi. Ale Rose se podle mě zachovala stejně, jako bych to udělala já. Za což má ode mě velké + :)
katheriin
  28. 2. 2014, 22:57
Co mi přijde divné je, že dhampýři nemají na výběr a musí se stát všichni strážci. Vůbec neprotestují proti takovému útlaku, vždyť nemůžou žít svůj život, studovat vysokou, ani mít rodinu. Teda můžou si udělat nějakého "bastarda" s Morojem, ale téměř nikdy se nevezmou, takže se ta žena musí přidat ke "krvavým děvkám". Navíc většina Morojů se kouká na dhampýry zvrchu. Přitom umějí kouzlit a dokázali by se ubránit i sami. Jenom jsou líní a slabí.

Navíc dhampýři jsou silnější, takže proč by se měli sakra podvolovat nějaké slaboučké rase? Znáte rčení, že přežije silnější? Tahle věc mi zkrátka vůbec nejde do hlavy!

A ještě mi není jasná jedna věc, proč Viktor nutil Lissu, aby ho léčila, když má bratra, který je taky uživatel éteru? Nedává to moc smysl!
Demisha
  30. 5. 2016, 15:44
Neskutečně napínavá kniha nabitá emocemi, akcí, smutkem a odvahou. Konečně jde jasně vidět skutečnost, že i když je Rose Lissina nejlepší kamarádka, samotná Lissa chce, aby se jí vždy podřídila i na její úkor. A Dimitri, ten je zkrátka bůh =) Bezpochyby jde zatím o nejlepší díl, knihy od této autorky nejdou jen tak odložit stranou =)
Lindsey
  27. 5. 2011, 17:45
Celá tato série je naprosto dokonalá a Stínem políbená mě chytla u srdce. Vážně fantastický a nejlepší díl série! Bohužel jsem četla anotace k následujícím dílům a připravila se tak o překvapení na konci.
Barborelka
  24. 5. 2011, 16:53
Super, super, super kniha ;-) Měla jsem oči přilepené a nemohla se odtrhnout. Prozatím nejlepší díl. A to s Dimitrijem snad ani neni možný. Jsem napnutá jak struna. Nemůžu se dočkat dalšího dílu
Wajny
  25. 10. 2015, 21:04
Senzační! Tato kniha mě opravdu dostala, ten konec byl tak „nádherný“ a překvapivý, že se bojím otevřít další díl. Zdálo se mi, že vše prožívám s hlavními hrdiny (ano, brečela jsem) a kniha mě konečně vtáhla do sebe. 5*
Lomeril
  14. 9. 2010, 20:17
Stínem políbená je jedna z nejlepších knih série. Autorka dokazuje, že umí víc než jen vzdychat nad dokonalostí objektu hrdinčina zájmu (ačkoliv ani toho nejsme ušetřeni), ale že dokáže dokonale vystihnout všechny zápasy dospívání. Tenrokrát, jak prozrazuje propagační text, dojde i na bitvu, která je prostě epická.
baru.p19
  21. 7. 2016, 23:21
Stále mě kniha nezaujala, trvá mi hrozně dlouho se začíst a spoustu zbytečného textu mi v tom nepomáhalo, navíc i vadí, že se vše semele až opravdu na konci. Na druhou stranu je už Rose snesitelná a dospěla, d8ky bohu.
polkoter
  7. 6. 2012, 16:15
Tenhle díl patří mezi moje nejoblíbenější. Mezi Rose a Dimitrim se konečně začíná něco dít, Rose zjišťuje co přesně obnáší být stínem políbenou a ta bitva byla vážně skvělá! O konci ani nemluvím, hned jak jsem tuhle knížku přečetla musela jsem se vrhnout na další díl, protože jsem chtěla vědět co se bude dít dál.
evka11
  17. 2. 2013, 17:30
Nejlepší díl ze série... Protože jsem fanoušek Dimka, tak velmi zajímavý... Asi proto jsem ho četla 5x.
Kirsty
  12. 12. 2012, 19:46
Stínem políbená, Spoutaní magií, Poslení obět, Krvavý slib, Mrazivý polibek, Vampýrská akademie tak přesně v tomhle pořadí se mi knihy líbily nejvíc děj mě úplně vcucl do Rose (asi tak jak se ona vcituje do Lissy) tak jsem si připadala bylo to luxusní žádná jiná serie se mi tak nelíbila a vážně jsem občas i brečela a do Dimitrije jsem se uplně zamilovala!!! :D a docela Rose takovy život závidí(v některých věcech možná ve všech nevím).... :(
Marcelilinka
  9. 11. 2012, 17:19
Tenhle a 6. díl je podle mě prostě úžasnej. Brečela jsem jako želva, ale u které knížky já nebrečim... :)
stafbullka
  10. 3. 2012, 8:08
Přečetla jsem serii VA až do tohoto dílu a ted začínm další. Tato knížka je zatím uplne nejlepší z těch třech co jsem četla !! Je tam tolik překvapení a konečně se začal vyvíjet vzhta mezi Rose a Dimitrijem. Určitě stojí za to přečíst - jen se bojím že ažje dočtu všechny už tak dobrou knížku jako náhradu nenajdu :D ! Daly by se klidně číst pořád a pořád dokola ! Je to proste uplne super !
Katerina11
  10. 3. 2011, 17:19
Tak tento díl se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Ze všeho nejvíc jsem, ale smutná z toho, že se z Dimitrije stal Strigoj. Konečně mohli s Rose být spolu a takhle se jim to pokazí. Doufám, že se to v dalších dílech nějak vyřeší, protože Rose s Dimitrijem se k sobě fakt hodí a byla by škoda, kdyby se jim to pokazilo.
Richelle
  20. 1. 2011, 18:15
Stoprocentně nejlepší díl série. Závěrečná bitva a následky jednoho špatného rozhodnutí. Zde se ukazuje Lissina sebstřednost, kterou Rose nevidí. Nikdy nekončící láska, která donutí k zoufalému rozhodnutí a jediné možnosti ke spáse. Nádhera!