Anna krví oděná

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-646-6

Baronet (2013) 978-80-7384-646-6 272

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří. (Založil/a: Shax)

#duchové  #voodoo  #magie
Kendare Blake Kendare Blake

Keatin
  30. 9. 2016, 20:17
Tahle kniha mi ukázala akorát to, že jsem strašný srabík ...já se fakt bála, napnutá jak kšandy, prostě horory nejsou úplně pro mě. Nicméně, čtení to bylo kvalitní, ale vzhledem k výše uvedenému další díly už nevyhledám.
anishta
  2. 4. 2013, 19:21
Na tuhle knihu jsem dělala oči už delší dobu. Pak jsem neodolala a koupila jsem si ji (knihy moc nekupuji, spíš knihovna nebo vyškemrané dárky :D), a musím říct, že téhle koupě vůbec nelituji. Příběh mě držel od začátku do konce a těším se na pokračování.
teola
  4. 4. 2013, 17:55
V jednom okamžiku mě až zamrazilo :-) Už to svědčí o kvalitách této knihy. Opravdu dobré počtení.
P.S.: Ta obálka je prostě dokonalá!
LeaLea
  24. 2. 2013, 13:01
Anna mě bavila hned od začátku a nemyslím, že se na tom podílel chudý čtenářský zážitek s knihou, kterou jsem četla před ní. Že je to něco jiného, bylo jasné už z ukázky. První třetinou jsem byla skutečně nadšená. Autorka nezapře svůj diplom z kreativního psaní, což se mně osobně moc líbilo, Casovo vyprávění si drželo tak málo vídanou originalitu a nápad. Kdo je zvyklý na klasické strohé texty, může mít se stylem Kendare trochu problém. Bohužel trpí nešvarem, který spisovatele jejího typu postihuje často - složitý sloh a perfektní atmosféra na úkor jednoduššího děje a menší plasticity postav. Atmosféru má Anna úžasnou, bude vás mrazit a možná ve vás staré, jakoby živoucí, a duchy prolezlé domy probudí úzkost. Jak ale dojde na vztahy, příběh ztrácí náboj. Ani gradace není kdovíjak dramatická. Jako by se autorka unavila první stovkou vyšperkovaných stránek a dál se jen snažila táhnout příběh ke konci. Škoda, ta první stovka mi skutečně sedla. Další díl si každopádně přečtu, i kdyby jen kvůli atmosféře a stylu. Určitě patří mezi YA knihami k těm lepším.
Jadelaine
  26. 10. 2015, 8:31
Hezký nápad, ale působí nedotaženě. Pro dospělého čtenáře trochu povrchní. Každopádně našlo se pár napínavých chvilek.
Shax
  7. 11. 2013, 15:15
Všichni kolem mě o Anně mluvili, psali, recenzovali.. Tak jsem si jí konečně taky přečetla :). Kniha mi svým stylem dost připomínala seriál Supernatural - Lovci duchů. Příběh měl spád, možná bych trochu ocenila, kdyby postavy byly trochu víc rozepsané na úkor toho, že by kniha byla tlustší. To mě trochu mrzí, více barvitosti a bylo by to na čistých 5 hvězd.
Jinak nemůžu nic vytknout a těším se na další díl.
blaufik
  25. 7. 2016, 20:31
Kniha mě bavila a přečetla jsem ji víceméně za jedno odpoledne. Styl psaní se mi líbil, čtenáře vtáhne do děje a napětí by se dalo chvílemi i krájet. Hlavnímu hrdinovi nechyběl smysl pro humor.
Bohužel byl příběh místy předvídavý a některé části působily trochu nedotaženě.
Nikolka001
  9. 7. 2013, 21:33
Wow! Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Opravdu moc pěkná kniha. Četla se jedním dechem. :) Už se těším na to,až si přečtu druhý díl! Vřele doporučuji! :))
Daletth
  1. 3. 2013, 16:57
Ne, moje hodnocení rozhodně není objektivní... Jasně, mělo to své mouchy - člověk by se pozastavil nad prvopočátkem vztahu hlavních hrdinů, nad stavbou příběhu (aneb, chvíle, kdy se zjeví záporná postava), mozek by se mohl zaseknout na několika momentech alá deus ex machina a dalšími věcmi, ale hážu to víceméně za hlavu. Kniha mi totiž v daný okamžik naprosto perfektně sedla do nálady (což je právě to neobjektivní) a já ji zhltla za jeden večer; tedy dlouho se mi nestalo, že bych nad nějakou knihou seděla bez přestávky tak dlouho do noci... Bylo to čtivé, autorka to nepřeháněla s popkulturními odkazy, takže se nezprotivily, a hlavní hrdina měl příjemný smysl pro humor... Romantika celkem ukočírovaná, nic přeslazeného, některé duchařské scény působivé. Zkrátka příjemná, vyvážená odpočinkovka a v této kategorii má ode mě tedy pětihvězdičkové hodnocení.
Ruxandra
  27. 2. 2013, 21:02
Teď, ihned po dočtení, mě nenapadá co vytknout. Příběh jsem zhltla jedním dechem, za pár hodin a budu se těšit na pokračování. Pro mě jednoznačně skvělý zážitek.
A abych nezapomněla - fantastická obálka knihy!
Ann-K.
  8. 6. 2014, 23:58
Paráda :) jen se to čte až moc rychle :D škoda. Příběh je(podle mě) nepředvídatelný a napínavý. Doporučuju každému, komu nevádí občas ta nějaká mrtvola, tajemný svět duchů a podobných existencí.
Astonius
  24. 8. 2014, 16:54
Jedna hvězda za začátek knihy, který nebyl zas tak špatný a měl nápad, ale co následovalo po prvním setkání s Annou, to už byla s odpuštěním kravina :-) Některé situace byly až k smíchu, tedy pro dospělého čtenáře - opravdu by mělo být uvedeno u knihy zařazení pro mládež. Celý konec knihy připomínal spíše slohové cvičení v základní škole na téma duchové a příšery, bez většího napětí či hrůzy. Chtěla jsem mít už hlavně dočtené a bylo mi celkem úplně jedno, jak to dopadne s hlavními hrdiny a Annou...
Dumbicek
  11. 2. 2016, 8:49
Knihu jsem si vybrala podle obálky, která je úžasná. Ovšem z knihy jsem už tolik nadšená nebyla. Téma nebylo zrovna můj šálek kávy a připadalo mi to takové nedokončené. Hlavní hrdina se mi ovšem velmi líbil, díky svému smyslu pro humor. Takže druhý díl si klidně půjčím až mi přijde pod ruku, ale běžet si pro něj nebudu.

sokoba
  14. 9. 2015, 16:37
Celkové hodnocení dávám jako kladné - druhý díl si určitě přečtu. Chvíle strachu tam opravdu byly a to jsem nečekala, že na něco takového dojde. Musím ale přiznat, že občas jsem měla pocit, že příběh balancuje na té ošidné hranici, kdy jsou "neskutečné" věci, podávány tak "neskutečným" způsobem, že to jednoduše působí přehnaně.
jithushka
  24. 3. 2013, 13:52
přeložit idiom "the birds and the bees" jako rozhovor a ptácích a včeličkách - to je velká frajeřina! České překlady jdou kvalitou dolu :( příběh mi přišel průměrný, spíš pro teenegery
cachanell
  7. 9. 2015, 18:46
Váhám zda udělit dvě nebo tři hvězdičky. Kniha je spíše pro velmi mladé. Připadala mi tak nějak nedotažená. Zápletka s Annou byla dobrá, ale najednou se tam vezme woodoo duch a kde se vzal, proč se tam vzal, co chce a proč ? Tyhle otázky mi nebyly až tak zodpovězeny. Takže za mě NE. I když styl psaní je velmi čtivý a děj místy napínavý.
lenka40
  7. 7. 2016, 19:03
Teda musím říct ,že tuhle knihu jsem si opravdu užila. Kniha má spád hned od začátku a nemůžete ji odložit , dokud nejste u konce. Opravdu moc doporučuji . A určitě si pořídím další díl .
E Vů Na
  29. 10. 2013, 16:03
Néváhala sem zda si ji koupit či ne, prostě jsem po ní sáhla :D Podle mě příběh o mrtvé dívce co láme ruce, trhá hlavy a především zabíjí "nevinné" lidi co jen vkročí do jejího domu je prostě bomba! :D A když se do příběhu "vplete" kluk ,který má poslání po svém otci zabíjet mrtvé... to nemá chybu! :) Především mě překvapilo že se Anna jen tak nedala :D Chtěla svůj starý dům chránin stůj co stůj :) A když se ještě dozvíte kdo ji zabil... Myslela jsem si že do příběhu vlítnu a tu mrchu uškrtím i když Annin vrah je již dávno mrtvý :D Prostě skvělý příběh! (y) :D
Lindsey
  20. 4. 2013, 23:32
Nádherná kniha. Skvělá atmosféra. Naprosto úžasný styl psaní, který vtáhne do děje. Musím říct, že když se Anna poprvé objevila na scéně, tak mi vážně běhal mráz po zádech. Celkově mě její příběh opravdu chytil za srdce a i když jsem dopředu věděla, jak kniha skončí, do poslední chvíle jsem doufala. Poněkud méně mě zaujala zápleka ohledně vraha Casova otce. Každopádně jsem ráda, že jsem se ke knize dostala až nyní, protože i tak bude dlouhé čekání na další díl.
Wajny
  15. 9. 2016, 15:14
Na tuhle kniha jsem se chystala už hodně dlouho, ale v knihovně nebyla pořád k dostání :-/. Kniha byla čtivá, rychle utíkala, neměla zbytečné pasáže, ale na druhou stranu ji chybělo určité vzrušení, které by vás popohánělo dál - kniha ubíhala pořád stejným tempem. Líbilo se mi, že hlavním hrdinou je konečně kluk, který mi ale občas připadal nevýrazný a Anna taková trochu moc ukuncaná. Vedlejší postavy se mi líbili možná více než hlavní - hlavně Thomas, který je krásně roztomilý. 4* (a to jen proto, že jsem na ní fkt těšila :D)
Betty96
  14. 5. 2014, 21:17
Už jen samotný název knihy mě velmi lákal. Ze začátku mě to moc nezaujalo, ale nakonec jsem tomu přišla na chuť trošku moc :). Opravdu doporučuji. Akorát si myslím, že by jí mohli zařadit i do hororu, některé pasáže jsou malinko drsné.
Samie
  4. 6. 2013, 13:11
Musím říct, že tahle knížka mě fakt dostala. Příběh byl prostě dokonalý :-) Trošku mi tam chyběla romantika (jsem hrozný snílek) ale to je malý detail.
AnnaNawaro
  10. 3. 2013, 22:48
Anna krví oděná hned jakmile jsem ji viděla v obchodě neváhala jsem ani minutu s její koupí. Udělala jsem dobře je to krásná, poutavá kniha, která mě naprosto nadchla :)
Lucie Kalendová
  8. 9. 2016, 20:24
Bohužel jsem knihu četla v nesprávný čas a to se na mých pocitech z ní podepsalo :(
Určitě si ji plánuji v budoucnu přečíst znovu, protože napětí, akce, tajemství, špetka romantiky... zkombinujte to a máte skvělou knihu- Annu krví oděnou.
Mrzí mě, že v knize není více příběh Anny a Anna samotná, protože jsem si ji, jako postava, velmi oblíbila :)
Luna
  21. 6. 2014, 10:12
Rozhodně skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Napínavá, čtivá. Má jen jednu chybu, je moc krátká =)
Natalie55
  28. 4. 2014, 19:07
Dark fantasy pro "náctileté". Docela slušný začátek, ale nakonec povrchní, nepropracovaný příběh. Ale dočetla jsem.
Laters baby
  24. 4. 2013, 0:31
Totální brak, lituju svých vyhozených peněz. Námět bez nápadu, všechno je lehce předvídatelné, u čtení mi chybělo napětí a nápaditost. Teď jsem moudřejší a budu sázet na jistotu, radši si přečtu něco od Kinga než od téhle rádoby spisovatelky.