Zrazená

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2631-6

Knižní klub (2010) 978-80-242-2631-6 318

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva... Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.

PeťkaW.
  7. 9. 2015, 19:55
Děj se ve druhém dílu konečně trochu rozjel a dočkala jsem se i akce, takže jsem víceméně spokojená. Byla poodhalená i hlavní zápletka, takže jde docela dobře odhadnout, co nás čeká dál a jsem na to opravdu zvědavá. Jen ten mega milenecký trojúhelník/čtyřúhelník mi přijde trochu přes čáru, ale náctiletí budou nejspíš spokojení :). Osobně mi trošku vadí i ta absolutní výjimečnost hlavní hrdinky. První v tom, první v tomhle, jediná s tímhle... možná by neškodilo trošku ubrat, aby nebyla tak dokonalá, ale to je jen můj názor.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:13
Ano, milostný trojuhelník vždycky zabere, ale čeho je moc toho je pak příliš. doufám, že se to nezvrhne i v něco víc.
Líbí se mi, že jsou tu emoce, které pociťují všichni a také se mi líbí možnost číst mezi řádky, opravdu je důležité nahlédnout i pod povrch.
blaufik
  16. 4. 2016, 13:48
Obsahuje spoiler spoiler Tento díl se mi zdál horší než první. Velký problém jsem měla s hlavní hrdinkou, která byla skvělá, úžasná, nejlepší, všechno by chtěla dokázat sama, a všechno zařídí. Milostný čtyřúhelník byl podle mne trochu přes čáru, ale budiž. Je škoda, že kniha se tak krásně rozjela až po smrti Stevie Rae, od té doby jsem hltala stránku za stránkou. Jsem zvědavá, jak bude děj dále pokračovat, takže určitě časem sáhnu po dalším díle.
Dumbicek
  17. 2. 2016, 13:03
Opravdu se nemůžu zbavit dojmu, že mi na této sérii něco vadí. Byla jsem ráda, že hlavní hrdinka bojuje sama. Vadí mi však to, že je popsaná jako ten nejdokonalejší upír (mládě) pod měsícem a všichni chlapci, co jí padli do oka jí samozřejmě chtějí. Takže další díly budou následovat až za hodně dlouho, abych je nečetla už s nějaký špatným dojmem.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:36
Po přečtení prvních dvou dílů jsem si říkala, že jsem na to už docela stará. Bylo to docela nudné a taková horší kopii Vampýrská akademie, ale se sexem.
Po půl roce jsem si řekla, že si přečtu třetí díl ve vlaku a ten mě baví kupodivu.
Honey0105
  11. 2. 2011, 19:06
Nemohu si pomoc.. Vím, že jsem na tohle možná už trochu stará. Tedy.. Já osobně si tak moc nepřipadám, ale nevím jak by to připadalo ostatním. Musím ale říct, že jsem si dlouho líp nepočetla! Teda.. Aspoň nějakej měsíc to bude. Knížku jsem dostala k svátku a přečetla jsem jí za pár dnů. Od poslecních sto stránek jsem se už vůbec nemohla odtrhnout (bohužel jsem musela, protože zazvonilo a ve škole nastala přestávka, tak jsem se musela přesunout do jiné třídy a pak teprv začít číst :D).
Musím také říct, že mi tedy některé pasáže přišly trochu trapné. Různé ty obřady a tak.. To je pro mě moc nepochopitelné a přijde mi to divné. Ale přeci jen to nemění nic na mém hodnocení.
První díl se mi také četl docela dobře, ale nebyla jsem do něj tak zažraná jako do tohoto. Poslední dobou mě fantasy opravdu baví a i když mi přijde někdy hodně přehnané, tak se mi knížky stejně velice dobře čtou. Musím uznat, že tohle je opravdu napsáno velice čtivě a já jsem opravdu potěšena, že jsem si to mohla přečíst!
Wajny
  22. 10. 2014, 9:42
Tak už mám i druhý díl předčtený a podle očekávání byl opravdu horší než první (i když existují výjimky, ale u jiných knih). Zoye už není tak skvělá jako dřív - přijde mi hrozně pubertální (i přestože ji je tak málo a má na to opravdu věk, ale od skoro velekněžky by jste očekávaly víc). Milostný trojúhelník (tady čtyřúhelník) je (skoro) vždy dobrý, ale tady to nemělo takovou šťávu, i přestože ho autorky přikrášlily trochu krví (doslova). Líbil se mi konec knihy, kde se konečně začalo něco dít! Ale celá situace v tunelech se mi zdála groteskní. (No uvidíte sami!)
Doma mám ještě třetí díl, takže se asi do něj pustím (naše knihovna je v rekonstrukci a já už doma nemám žádnou jinou knížku, takže asi tak). A jsem opravdu zvědavá jestli si pak ještě půjčím další díly. I když jak jsem si četla hodnocení dalších knih, tak 6 díl vypadá slibně, ale je mezi nimi ještě tolik dílů... no uvidíme. 3*, i když spíš je to někdy mezi 2-3*, ale nechci být krutá (třeba jako Neferet)!
Angel_1
  26. 3. 2012, 2:06
Tato sága je opravdu super. Kdo nečetl, tak jak začne, nebude chtít přestat, jak dočte jednu knížku hned začne s další :-) Líbí se mi, že na začátku dalšího dílu není x stránek o tom co bylo v předešlé. Doporučuji všem ženským, co mají rádi tenhle styl :-)