Dokonalý sen

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3851-7

Knižní klub (2013) 978-80-242-3851-7 328

Kdesi v nejisté budoucnosti pátrá Cassia ve vnějších provinciích po Kyovi, jehož sem Společnost odvedla na jistou smrt. Když zjišťuje, že se Kyovi podařilo uprchnout do velkolepých, ale divokých kaňonů, neváhá i ona riskovat život – po nebezpečném útěku z pracovního tábora se vydává po Kyových stopách do Příčného řezu, tajemného místa, v němž prý lze nalézt poslední záblesky svobodného života a možná i Vzpoury, k níž se Cassia touží přidat. Jenomže přeje si to samé i Ky, jenž toho o sobě zamlčuje mnohem víc, než se původně Cassie zdálo? A jaké tajemství skrývá Xander? (Založil/a: Shax)

Ally Condie Ally Condie
*02. 11.1971

Lucianna
  29. 10. 2014, 18:41
O proti prvnímu dílu mě kniha nějak moc extra výrazně nenadchla. Četla jsem ji na moje poměry dlouhou dobu a vůbec se mi do toho nechtělo. Nebylo tam pro mě žádné překvapení. Skoro na všechno jsem přišla dříve než Cassia a než to bylo řečeno. Jedno musím uznat. Skvěle se to čte. Příběh byl sice trochu promyšlený, místy i docela chaotický. Čas kdy se znovu CASSIA A KY sejdou? To pozná každý. Bohužel. Kapitoly se krátily a mě se to moc nelíbilo protože jsem si řekla ''Ach. Tady se určitě najdou''. A autorčino psaní se dozajista zhoršilo.
23.44
  9. 2. 2014, 12:28
Kniha mě nijak zvlášť nenadchla. 3 body dávám za základní myšlenku, že péče o občany se může tak přiblížit dokonalosti, že se společnost stává totalitní, hlídá až dusí své lidi a odstraňuje nepohodlné a jinaknázorové.
hous.enka
  3. 8. 2016, 9:34
Druhý díl "dokonalé Cassiy" je dobrodružnější, akčnější a méně komplikovaný. Oproti prvnímu dílu se ve vypravování střídá Cassia s Kyem, což příběh trochu tříští. Prostředí vyprahlého kaňonu je atraktivní, ale celá ta věc s předchozí generací mi přišla už taková dost přešlápnutá. Víc mi rozhodně sedl high-tec první díl. Závěr trilogie si ale hodlám brzy přečíst, tak jsem zvědavá, jaké to bude jako celek.