Pláž utonulých

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-694-5

Host (2013) 978-80-7294-694-5 384

Jednoho podzimního rána zanese příliv na galicijskou pláž mrtvolu námořníka, který má ruce svázané plastovou páskou. Místní mluví o sebevraždě, ale stále více důkazů nasvědčuje tomu, že pravda je jiná. Inspektor Leo Caldas bude muset proniknout do prostředí uzavřené komunity malého rybářského přístavu, do světa, kde vítr zpívá příběhy o ztroskotáních lodí a lidé žijí v zajetí pověr. Zjistit pravdu není jednoduché, protože místní jsou k cizincům velice nedůvěřiví. Při vyšetřování Caldas neustále naráží na znepokojující, deset let staré události. Ve vesnici se povídá o ztroskotané lodi a o kapitánovi, který zmizel ve vlnách. Pláž utonulých je mrazivý příběh o pomstě, který nadchl čtenáře v celé Evropě. (Založil/a: Snicketka)

alča87
  3. 11. 2016, 18:40
Příjemné čtení, které mě dostalo do rybářské galicijské vesnice. Sice je to detektivka a zápletka určije děj celé knihy, ale také pěkně popisuje život v malé rybářské vesnici na jihu Galécie. Kniha se četla velmi dobře. Sice neobsahuje žadné akční scény a potoky krve, přesto je napínavá a vyšetřování je jako skládačka, vše do sebe postupně začne zapadat a opravdu až na konci se ukáže celý obraz. Oddychové čtení, škoda, že je to jediná kniha, která od autora vyšla v češtině.
Venceslao90
  29. 4. 2013, 21:32
No nevím, ale tahle španělská detektivka z prostředí rybářů a námořníků mě moc nechytla. Není to nijak zvlášť napínavé, a to ani na konci. Příběh je takový podivně zamotaný a ne příliš přesvědčivě prezentovaný. Postavy málo vykreslené. Dost často se tam řeší naprosto zbytečné informace ze života detektiva, které ale s příběhem nijak nesouvisí, spíše naopak jeho tempo zpomalují. Na druhou stranu se kniha díky krátkým kapitolám četla docela rychle a snadno. 3 hvězdy s odřenýma ušima. S čistým svědomím doporučit nelze.
Manonka
  22. 1. 2014, 8:52
Pohodová detektivka na oddech. Není to sice bůhvíjak akční, ale napsané je to velice příjemně. Navíc prostředí venkovských rybářů je zajímavé.
Rudka
  23. 7. 2013, 13:26
Právě jsem dočetla Pláž utonulých a mě se příběh líbil, prostředí španělské Galície a život námořníků mě přiblížil a i osudy jednotlivých postav byly zajímavé. V této detektivce je zřejmé, že i události z dřívějška dostihnou viníka a jeho svědomí po dlouhé době.
Já bych knihu k přečtení doporučila, zajímavé byly i názvy kapitol, s vysvětlením významu slov, co vše pod jedním slovem je možné si představit.
civrss
  10. 1. 2016, 12:13
Příjemný důkaz toho, že nejenom severští spisovatelé umí napsat zajímavou detektivku. Tato španělská je každopádně jiná a já velmi rád vyměnil promrzlé skandinávské prostředí za Galicii, v tomto případě však propršenou. Leo Caldas je obyčejně, ale přesto zajímavě vykreslená detektivní postava a jeho pomocník mi trochu připomínal dvojku Carl Morck + Asad od Adlera Olsena. Detektivka je psaná v pozvolném tempu a hraje spíše na pocity a přemýšlení, než zběsilou akci. Té se v knize dočkáme opravdu pramálo, avšak na škodu to není. Pro mě to bylo příjemné čtení a jako prvotinu ji považuji za velmi zdařilou. Pokud vyjde v mém oblíbeném nakladatelství Host nějaký další Villarův počit, rád po něm skočím.