Ani to nejlepší nestačí?

Ani to nejlepší nestačí?

Podtitul: Perfekcionismus a jeho důsledky

- Jste dokonalý v umění nacházet na sobě chyby?

- Máte sklon odkládat práci, stanovovat si nereálné cíle nebo se neustále snažíte zalíbit druhým?

- Musíte svoje děti nutit, aby něco dělaly?

- Máte pocit, že se nevyrovnáte ostaním?

- Zápasíte s pocitem, že jste nesplnili očekávání, která do vás vkládají rodiče nebo učitelé, či dokonce vy sami?

Pak jste možná nadmíru kritičtí a zápasíte s perfekcionismem. S pozitivní a účinnou strategií, kterou nabízí kniha Ani to nejlepší nestačí?, najdete praktické způsoby, jak zvýšit vlastní sebevědomí a překonat pocity odmítnutí a nedostatečnosti. (Založil/a: ssuva)

Zuzzka
  29. 1. 2013, 19:10
Kniha je určitě přínosná v tom, že pomůže odhalit příčiny toho proč se člověk chová jak se chová. Myslím, že zjištění toho co všechno může nezdravý perfekcionismus způsobovat je pro mnohé lidi něco nového a v mnoha směrech se jim tak otevřou oči. Přínosná je i kapitola o tom, jak vychovávat své děti, aby se z nich nestali poražení perfekcionisté. Na druhou stranu jsem v knize postrádala nějaké konkrétnější návody jak vyjet ze zajetých kolejí. Protože je kniha psána křesťanem čekávala bych také, že se tématu ujme trochu více právě z křesťanského hlediska a probere ho do hloubky. Místo toho jsem se mohla dočíst například o outsiderech ze světa sportu, kteří se stali šampióny, a podobných rádoby povzbudivých příbězích. Tyto pasáže mi přišly spíše povrchní a neefektivní. Je to zajímavá, mnohdy vtipná kniha, ale chybí mi v ní hloubka a konkrétní, efektivní řešení.