Místo v mém srdci

Místo v mém srdci
Originální název: Another Piece of My Heart
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Úspěšná spisovatelka pro New York Times, autorka bestsellerů Splněný sen (1999) a Domek na pláži (2009), Jane Green přichází se svým zatím nejsilnějším a nejemocionálnějším románem: s příběhem o ženě, která se přivdá do již existující rodiny, a o pravém významu slova mateřství.
Andi dlouho hledala dokonalého muže a ve třiceti sedmi ho konečně našla. Rozvedeného Ethana, milujícího otce dvou dcer, Emily a Sophie, a ještě oddanějšího manžela. Andi se už od mládí těšila, až se stane matkou, a tak přijme obě dívky za vlastní. Emily se na ni však dívá jako na sokyni, překážku na cestě k otcově lásce, a rozhodne se, že ji zlomí. Používá nejrůznější prostředky, situace eskaluje, a když už se zdá, že Andi přijde o všechno, v co věří – o lásku, rodinu a naději na mateřství – ocitnou se nevlastní matka a dcera na křižovatce svých životů… a musí učinit zásadní rozhodnutí. (Založil/a: Kůstka)

teite
  18. 8. 2014, 16:53
Místy trošku nuda, děj dosti předvídatelný, ovšem pasáže, které popisují, jak si sedmnáctiletá vzdorovitá a těhotná puberťačka představuje život s miminkem, mě rozesmály natolik, že jsem musela hvězdičku přidat.