Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nedobytná šifra

64%
3 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nedobytná šifra Originální název: Nedobytná šifra

Nejnovější vydání:
Mystery Film - 2011
ISBN: 978-80-904190-5-6
Počet stránek: 128
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mystery Film (2011) 978-80-904190-5-6 128

Po tisíce let koluji zvěsti o knihách, které ukrývají sžíravá tajemství. Jsou plné ohromujících znalosti, popisují vynálezy, o nichž současná věda nemá ani zdání, přinášejí svědectví o kontaktech s jinými světy. Na jejich stránkách často nechybějí magické formule a kouzla, včetně těch, jak se stát nesmrtelným a nabýt úžasného bohatství. Tyto výjimečně nebezpečné spisy musely být ukryty na těžce dostupných a dobře střežených místech nebo byly důkladně zašifrovány, aby jim neporozuměl někdo nepovolaný. Patří k nim i Voynichův rukopis? Toto unikátní středověké dílo je napsáno neznámým písmem, které se nepodařilo rozluštit ani nejúspěšnějším světovým kryptologům. Selhaly i pokusy s nasazením výkonného počítače. Záhadu umocňují stovky ilustrací neznámých rostlin, doposud neobjevených souhvězdí, podivných předmětů a zařízení. Není jasné, zda jde o dílo fantazie nebo zachycení nám neznámé reality. Arnošt Vašíček přichází s originální hypotézou, která odhaluje nejen, kdo byl autorem této nejzáhadnější knihy světa, ale s pomoci výkladů fascinujících kreseb, kterými je doprovázena, se pokouší se i o rozluštění jejího šokujícího obsahu. Ten, jak se ukazuje, skrývá pravděpodobně nejtajnější a nejpodivnější kapitolu naší historie. (Založil/a: trbuch)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Noctua
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 10. 2013, 13:13
Hodně zajímavé téma, ale v tomto případě zpracované hodně povrchně. Všechny teorie, byť atraktivní a zajímavé jsou v knize jen tak lehce naťuknuté a popsané telegraficky.
Emma89
40% 40% 40% 40% 40%
  18. 7. 2015, 16:48
Arnošt Vašíček si vždy najde zajímavé téma k analyzování. Bohužel tahle analýza je jen povrchní a veškeré teorie jsou pouze heslovité a přijde mi že až lehce ledabylé. O tomto tématu mám oblíbenou jinou knihu (viz komentáře), které se teoriemi zabývá do většího detailu. Nyní vyvstala i teorie od doktora Stephena Baxe, která mi přijde nejvíce realistická a přelomová. Vašíčkova teorie je tím pádem nejspíše překonána. Ale ještě je nejspíše brzo dělat nějaké závěry.