Originální název: Dukla mezi mrakodrapy

Sláfka - Slávka Kopecká (2004) 80-86631-14-1 183
HAK (Humor a kvalita) (2002) 80-85910-39-X 183
Mladá fronta (1970) 129
Naše vojsko (1964) 241

Reportážní črta, kterou autor vstoupil na start své literární dráhy a ve které se spolu s Otou Pavlem pustíme do slavně vyhraných bitev legendárních fotbalistů Dukly.

Danny2014
  1. 1. 2014, 23:23
Pro každého fandu fotbalu celkem nevyhnutelná knížka. Dukla zachycená od vzniku po vrchol - mezinárodní úspěchy týmu zapsané v tomto dílku určitě zahřejí každého vlastence i po letech. A protože to napsal pan Pavel, je to taková knížka, která pohladí...
:::TOMAS:::
  2. 2. 2012, 18:55
Začátek se rozjíždí pomalu, což se ale dá pochopit, protože jej Ota Pavel věnovanal jednotlivým členům legendární fotbalové Dukly. Každý člen týmu tak má svých pár stránek, ke každému je napsáno několik informací o jeho osobním životě i o tom, jak se z regionálních fotbalových mačů dostal až do Dukly. A po tomto úvodním seznámení s členy Dukly se ta jejich fotbalová spanilá jízda rozjíždí! Celý tým původně nebyl zrovna nadšený z toho, že s ním do USA má jet jakýsi sportovní pisálek. Nakonec se ale Ota s týmem sžil a stal se tak de facto jedním z členů Dukly. Jejich veliké fotbalové úspěchy Ota vylíčil opravdu mistrovsky. Kdo by při pohledu na dnešní Gambrinus ligu řekl, že jsme někdy měli takový velkoklub, jež porážel další týmy světové kvality, např. Everton nebo FC Santos s Pelém v sestavě! :-) díky Otovi se Dukla stala týmem hrdinů nejen na trávě, ale i na knižních papírech. A když tato kniha vyšla jako první v edici jeho sebraných spisů, byl požádán sám Josef Masopust, aby napsal předmluvu - v ní na Otu Pavla vzpomíná a my vidíme, jak se z pisálka, se kterým Dukla do USA ani nechtěla, nakonec stala pevná součást týmu.