Třetí tajemství

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-813-7

Domino (2012) 978-80-7303-813-7 376
Domino (2010) 978-80-7303-504-4 375

Kliment XV. má za sebou tříletou papežskou službu, když začne vznášet pochybnosti o dávných církevních dogmatech. Jeho tajemník Colin Michener, je hluboce znepokojen nejen posunem v papežově smýšlení, ale také tím, že Kliment stále častěji navštěvuje tajnou svatyni v útrobách vatikánských archivů, kde jsou uloženy vzácné historické listiny. Michenerova ostražitost dostoupí vrcholu, když ho papež vyšle do Rumunska za starým knězem, který zřejmě jako jediný zná skutečné znění proroctví, jež v roce 1917 vyjevila Panna Marie třem dětem v portugalské Fatimě. Je možné, že papežovo podivné chování nějak souvisí s oním proroctvím? Odhalil snad tajemství, které doposud zůstávalo skryto? Mohlo se skutečně stát, že svět nezná pravdivou a úplnou podobu poselství Ježíšovy matky? Hledání odpovědi na tuto otázku zavede Michenera na nebezpečnou stezku plnou šifer, zločinu a soupeřících náboženských doktrín. A jak se zdá, jeho počínání je trnem v oku zejména kardinálu Albertu Valendreovi, který je odhodlán k jakýmkoli činům, jen aby se stal dalším papežem… (Založil/a: Tynulinek)

Nantong
  1. 1. 2015, 18:21
Zpočátku mě kniha nebavila, nějak jsem se nemohla dostat do děje, vše se ale změnilo, když zemřel papež Klement XV. - pak jsem knihu četla jedním dechem.
Alča25
  5. 5. 2013, 16:52
Steve Berry mě opět nezklamal. Napínaví děj, skvěle vykresleny charaktery postav a pro mě docela překvapivý konec. Takovýto odchod papeže Petra II. jsem opravdu nečekala... Vřele doporučuju k přečtení.
Noctua
  6. 6. 2012, 13:00
Třetí tajemství je opět pěkně a napínavě napsaný příběh a kupodivu se mi líbilo číst ho až do poslední stránky. Charaktery postav jsou dostatečně vykreslené, děj pěkně ubíhá a těšíte se na další vývoj a nakonec nás nečeká žádný nepochopitelný obrat v ději, který by nedával smysl. Jediné co mi trochu skřípe je samotný obsah "třetího tajemství". V doslovu knihy Berry vypisuje které události a fakta v knize jsou psané podle skutečnosti a co je fikce. To jak přepsal skutečnost do románové podoby se mi moc líbilo, ale jeho spisovatelský vklad v podobě obsahu třetího fatimského proroctví mi připadl dost přitažený za vlasy. Ze super napínavého příběhu se tak na konci stává trochu parodie.
Chater
  23. 2. 2014, 15:56
Zajímavé dílo pro ty kdo mají rádi napětí, duchovno a poučení. Dost mě to bavilo, přečetl jsem to jednim dechem. Výborný postavy, parádní děj, doporučuju.