Ženy nacistů II.

Ženy nacistů II. Originální název: Der Frauen der Nazis II.
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Brána - 2001
ISBN: 80-7243-114-5

Brána (2001) 80-7243-114-5 184

Druhý díl souboru o manželkách nacistických pohlavárů a ženách spjatých s ideologií, politikou a existencí třetí říše. V šesti medailonech se před čtenářem otevírá panoramatický pohled na zfanatizovanou dobu, která dokáže deformovat psychiku a jednání lidí. Autorka poučeně vypráví o Gerdě Bormannové, Lině Heydrichové, anglické aristokratce a Hitlerově obdivovatelce Unity Valkyrii Mitfordové, pilotce Hanně Reitschové, anglické manželce Wagnerova syna Winifred Wagnerové a o zvrácené nastické fanatičce Karolině Rascherové. Všechny tyto ženy poznamenala nacionálněsocialistická ideologie a obdiv k "vůdci" Adolfu Hitlerovi. (Založil/a: NinadeL)

NinadeL
  22. 1. 2013, 18:03
Pokračování velmi dobré knihy Anny Marii Sigmundové. Z této kolekce mi přišla nejzajímavější kauza Unit Mitfordové, které pestré poměry v předválečné Anglii zdaleka nestačily a do vyhlášení války Anglie Německu věřila v NSDAP.