Psychologie sériových vrahů

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-4371-4

Grada (2013) 978-80-247-4371-4 472

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stadia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena jak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, tak studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie nebo kriminalistiky. Představuje více než 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování a ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevů zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k ostražitosti. Upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě. (Založil/a: Antonín)

Andrej Drbohlav Andrej Drbohlav
*1980

Romanka
  4. 4. 2016, 10:40
Výborná publikace. Zpočátku jsem měla problém, jakožto laik, se spoustou psychologických termínů, hlavně v úvodních kapitolách knihy, ale následující encyklopedie sériových vrahů už se četla dobře. Podle mě velice precizní zpracování této tématiky. Doporučuji.
Myrddin33
  1. 10. 2013, 14:02
Musím říci, že kniha mne velmi nadchla! Ano, je to téma, které zachycuje ty nejhorší stránky člověka a jeho zrůdnosti. Nemohu tedy bez výčitek napsat, že kniha je skvělá. Ale je to bohužel součást našeho světa a tak je myslím důležité se tím zabývat. Pan Drbohlav problematiku podal velmi brilantně a shromáždil opravdu velké množství informací.
Knihu mohu jen doporučit.
teite
  19. 7. 2016, 17:08
Kniha obsahuje nesmírné množství faktografických informací i přehledně zpracovanou teoretickou část, která je též velmi čtivá. K dokonalosti chybí preciznější jazyková redakce a dále pak výskyt četných termínů či zkratek, které jsou ponechány v anglické verzi, ačkoli mají v odborných kruzích zažitý český ekvivalent. Mnohdy je to pro čtenáře matoucí. V encyklopedické části jsou pak občasné nepřesnosti pramenící zřejmě z hodně volného překladu původních anglických informací, to ale neubírá knize na zajímavosti a lze se přes to přenést.
MMacicekk
  23. 10. 2015, 17:58
Velice zajímavá až děsivá publikace o sériových vrazích 20. století a jejich psychologii. Autor shromáždil opravdu velké množství informací od definice mnohonásobných vražd, přes mýty, psychologické aspekty, typologie vrahů podle motivu, patologické jevy, poruchy aj. až po encyklopedii sériových vrahů. Doporučuji.
Ve.Er
  15. 11. 2015, 21:29
Z této knihy jsem naprosto nadšená! Zajímavé, poutavé, poučné a až těžko uvěřitelné čtení. Občas opravdu není vůbec příjemné číst, čeho jsou někteří lidé schopni se dopustit, na druhou stranu se tam dočtete také to, jak se na dotyčných už od dětství podepisovala společnost/rodiče... a tak i přes to, že čtete jaké hrůzy provedli, musíte se zamyslet i nad tím, jaké hrůzy si sami prožívali.
Tomik00
  2. 10. 2013, 12:52
Tato kniha je neskutečně poutavá. Osloví vás mnohými analýzami a vy se dozvíte novinky, z oblasti psychologie. Tuto knihu si rozhodně přečtěte!