Mrazivé ticho

Originální název: Kalte Stille

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3717-6

Knižní klub (2013) 978-80-242-3717-6 368

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství. (Založil/a: Snicketka)

Wulf Dorn Wulf Dorn
*20.04.1969

Skřítek
  10. 3. 2013, 13:50
Vyčítat knize průměrnost s ohledem na kvanta detektivních románů přečtených během pár měsíců by bylo nefér, kniha je čtivá, zdání tajemna však brzy vyšumí, závěr je excelentním překvapením, kdy jsem se musela až usmát nad vlastní naivitou.
Moreanne
  21. 4. 2013, 20:14
Opravdu velmi čtivá kniha, s napínavým a někdy až trošku strašidelným dějem. Stále se něco děje, čtenář si ani na chvilku "neodpočine". Takže velice ráda doporučuji k přečtení, ta mrazivá atmosféra je opravdu fascinující. Bohužel ale nemůžu dát plný počet hvězdiček. Velmi brzy mi došlo, kdo za vším stojí a jak to provedl, ale překvapením bylo aspoň ono Proč...
Reliance
  25. 1. 2014, 16:40
Hodně napínavé.. Chytlo mě to hned od první stránky.. Ačkoli konec jsem čekala ještě o něco více zapeklitější (hlavně co se důvodů spáchání všeho týče).. Nicméně po celou dobu příběh drží člověka v napětí. Hodnotím kladně a doporučuji :) zklamání se nekonalo vesměs žádné a to se cení.. :D
blaufik
  26. 8. 2016, 17:51
Kniha je plná napětí a zvratů a čte se doopravdy velice svižně. Autor si se mnou opět krásně pohrál. Díky jeho indíciím jsem měla pocit, že jsem pachatele odhalila už za půlkou příběhu. To jsem se ovšem šeredně zmýlila a na konci jsem nevěřila svým očím.
Astonius
  20. 6. 2015, 20:27
Na knize by se dala vyzdvihnout především atmosféra, která zejména v první polovině drží čtenáře v napětí - člověk očekává, jaký bude další vývoj událostí a dělá si naděje na nějaký možná i trochu mystický příběh. Jenže pak toto kouzlo pomine, zejména proto, že se začnou množit různé nepravděpodobné vraždy a úmrtí, které nikdo nevyšetřoval a nevyšetřuje. Nakonec i vysvětlení toho "základního hlavního tajemství" týkajícího se malého bratra hlavního hrdiny bylo pro mne zklamáním - přece jen si myslím, že takto podaný zločin by byl objasněn úplně standardně, nepřišlo mi na tom nic mimořádného, co by policejní metody nebyly schopné odhalit - různých náhod nahrávajících pachateli bylo dle mého názoru příliš mnoho...
Illaa
  3. 5. 2015, 11:27
Není pochyb o tom, že kniha byla napínavá. Jen mi toho přišlo trošku moc. Vražd tam bylo tolik, až jsem si už říkala, aby ještě zbyli nějací svědci. Do půlky knihy se navíc objevovaly stále nové postavy, které nehrály v zápletce skoro žádnou roli (čtenáře nejvíce zajímalo, co se přihodilo bratrovi Jana, který před lety beze stopy zmizel), ale na konci knihy to byl již jen takový bonus, protože za dobu pátrání došlo k dalším nevysvětlitelným úmrtím. Trošku překombinované, ale i tak to nepostrádalo prvky napětí, které mě nutily číst dál.
Francesco
  29. 1. 2014, 8:27
Chvílemi mi při čtení knihy skutečně mrazilo. Kniha byla napínavá od začátku do konce. Silný příběh i když s celkem předvídatelným koncem. Přesto hodnotím kladně.
wendel
  12. 3. 2016, 13:21
Knize nemohu upřít záhadný až tajemný příběh. Svůj díl na tom má Janovo pátrání po zmizelém bratrovi, samotná psychiatrická klinika a několik podivínských postav a jejich chování. A právě proto mě překvapil můj správný tip na hlavního padoucha zhruba ve 2/3 knihy. Škoda, protože zavěrečné odhalení pachatele mi tak vysvětlilo pouze jeho motivy, které Dorn odhalí až při konečném přiznání.
markyza
  5. 9. 2014, 19:17
kniha se čte úplně sama. Přečtena jedním dechem. proto uděluji pět hvězdiček. Knihy z medicínského prostředí jsou vždy zajímavé:)
katusinka
  23. 2. 2014, 21:23
Kniha nemá chybu!!! Přečetla jsem ji jedním dechem, nepustila mne. Mons Kallentoft by se mohl učit:)
lenika
  30. 1. 2014, 12:40
Uděluji pět hvězdiček!!! Fakt super knížka ... čtenář se nenudí :) knížka mě chytla hned od začátku a za dva dny byla přečtena :) všem vřele doporučuji
Spicule
  22. 5. 2013, 19:48
Začátek slibuje hodně.
Pachatele jsem si tipla už někdy v první čtvrtině a bohužel správně.
Ale kniha je čtivá, začátek má spád, ani pořádné mrazení nechybí. Tempo ale rychle opadne a polovně jsem se i trochu nudila.

Nevím, jestli si budu chtít ještě něco od stejného autora přečíst.
misan33
  20. 3. 2013, 23:36
Mrazivé ticho jsem četl jedním dechem.Autor vás udržuje stále v napětí a pomalu odkrývá tajemnou minulost hlavního hrdiny a obyvatelů městečka Fahlenberg. A když to nejméně čekáte, tak vás autor překvapí šokujícím momentem či zvratem, který mě vždy vtáhl do děje ještě víc.
Vřele doporučuji!