Zápisky mladého lékaře

Havran - 2001
ISBN: 80-86515-04-4

Havran (2001) 80-86515-04-4 218
Práce (1987)

Soubor několika povídek, při kterých autor čerpal z vlastní lékařské praxe zapisované do deníku. Povídky mají klasický tragi-komický náboj, tolik typický pro Bulgakova, vložený do klinických příběhů přerůstajících v malá lidská dramata. (Založil/a: Vencis)

Jadelaine
  22. 6. 2016, 13:13
Hezký soubor povídek o mladém lékaři v "Zapadákově". Povídka o lékaři morfinikovi mi přišla a příliš dlouhá.
Co se týče mentality pacientů z pohledu lékaře, je to stále stejné - dejte mi prášek.
ROB33
  21. 8. 2014, 14:57
Zajímavé čtení o mladém lékaři, který ihned po studiu bez jakýchkoliv zkušeností začal vykonávat lékařskou praxi v jedné zapadlé vesnici. Všechny zápisky či povídky jsou velmi autentické. Hlavně začátek knihy kde musí určovat diagnózu, operovat nebo amputovat nohu mladé dívce jsou velmi drsné, ale někdy i úsměvné.
V.Silver
  27. 12. 2012, 14:09
Vtipné, milé a přitom s brutálním sociálním podtextem. Skvěle vystihuje podstatu \"ruské duše\" na konfrontaci mladého, vzdělaného Rusa s venkovským obyvatelstvem v jedné z mnoha Bohem zapomenutých oblastí, kde lišky dávají dobrou noc. "Tak co to bude dneska? Kapky nebo kloktadlo?" :)