Sen androidů

Originální název: The Android's Dream

Classic - 2012
ISBN: 978-80-86707-74-7

Classic (2012) 978-80-86707-74-7 384

Pozemský diplomat způsobí meziplanetární incident, když zabije mimozemského diplomata, a to zcela... neobvyklým... způsobem. Aby nedošlo k vyhlášení války, pozemská vláda musí najít stejně tak neobvyklý objekt: druh ovce („Sen androidů"), který je nedílnou součástí korunovačního ceremoniálu mimozemské rasy.
Vláda se obrací na Harryho Creeka, bývalého policistu, válečného hrdinu a hackera nebývalých kvalit. Ten s pomocí Briana Javny, přítele z dětství, jehož osobnost a schopnosti jsou zakódovány v umělé inteligenci, prohledává Zemi, aby našel onu vzácnou bytost. Najdou ji ve formě Robin Bakerové, zcela bezvýznamné majitelky obchodu s domácími mazlíčky. Její genetická výbava obsahuje stopy DNA nepostradatelné ovce.
Avšak existují mnozí další, kteří mají s ovcí své plány: nájemní vrahové ve službách armády. Stoupenci tajného náboženství vytvořeného na základě spisů autora vědecko-fantastické literatury. A mimozemské rasy, které se na své planetě horlivě pouštějí do revolučních změn a do války proti pozemšťanům.
Aby nedošlo ke konečného zotročení naší planety, Harry bude muset provést jeden z největších diplomatických kousků v historii, který ho z míst nejvyšší moci zavede na lávou zanesené bojiště mimozemského světa... (Založil/a: Miss Utahraptor)