Padesát odstínů temnoty

XYZ - 2013
ISBN: 9788073887544
v přečtených 2041x v přečtených

XYZ (2013) 9788073887544 656

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě… (Založil/a: Kůstka)

E. L. James E. L. James
*07.03.1963

Anael
  22. 2. 2013, 9:35
Stále o ničem. Možná ještě víc než v předchozím dílu. Začátek knihy mě doháněl k šílenství a to především srdceryvnými vzlyky Any, která tak moc trpí, co opustila Christiana. Po pár stránkách jsem si sama sobě začala říkat, proč to vlastně čtu. Možná jsem čekala, že autorka překvapí. Nepřekvapila. Příběh je nuda, o nějakých zajímavých sexuálních hrátkách nemůže být řeč. Autorka se neustále opakuje a v podstatě vaří z vody. Dialogy jsou občas neskutečně tupé, stejně jako Ana sama. Červená knihovna zkrátka válí.
alča87
  3. 7. 2013, 16:06
Velká nuda. Má to být erotický román a nic. Víc mě vzruší Povídání o pejskovi a kočičce.
Stále se opakující scény, natahování, aby autorka popsala stránky. Chvílemi jsem měla pocit, že už jsem to četla a ano četla o několik stran před tím.
Ana je stále stejně hloupoučká, nevěřím tomu, že by byla taková stydlivka, kdyby byla pořád tak nažhavená na Greye a bála se mu říct co chce, proto to postrádá veškeré sexuální napětí - mezi tou dvojicí nic takového není, tedy neměla jsem ten pocit.
Autorka se snažila o pár napínavých scén a měla snahu i knihu zakončit tak, že se bude něco akčního dít i v poslední části - dvě naštvané postavy se asi budou chtít mstít.
Zbytečně dlouhé a moc popisné (a autorka popis moc nezvládá, to přece není o tom, že napíše - sáhl na kliku - otevřel dveře - vešel).
anishta
  30. 3. 2013, 6:58
Tak tuhle jsem nezvládla ani dočíst. :D To mluví asi tak za vše. Pořád to samé dokola. Trochu změna byla bývalá stalkující milenka. Ale dál už mou pozornost nic nedrželo. Kniha odložená a nedočtená a nechybí mi, že neznám druhou polovinu knihy, což je špatně.
Rames
  4. 3. 2013, 11:04
Nemůžu uvěřit že na nás někde číhá další díl této neskutečné slátaniny.
Zatím co nás v prvním díle baví podobnost s jinými románovými postavami, druhý postrádá jakýkoliv příběh a postavy ustrnuly na mrtvém bodě. Při čtení vnímáme jen extáze štěstí které vzápětí naruší hrozba skandálního odhalení Christianovy záliby.
Takže čtení vnímáme jako špinavou stoku bublající bahnitým terénem a narážející na tlející lejna, houpáme se v tomto toku nahoru a dolu.
VerenaLord
  2. 2. 2013, 13:59
Takže tu máme další rekord! Druhý díl mi zabral pouhých a čistých 15 hodin čtení v kuse!;) Nejedná se o nijak zvlášť dobrý příběh, ale v době zkouškového je to super na odreagování mozku... P.S. taky chci kabriolet :P
Venceslao90
  13. 3. 2013, 21:34
Příběh jako takový mi přišel zajímavější než v jedničce. Místy to bylo docela napínavé a konečně se sem tam vloudil taky nějaký ten děj. Bohužel mě v polovině knihy už začínaly nudit popisy erotických scén, které mi přišly pořád stejné a brzdily tempo knihy. U těchhle částí jsem měl tendence sjíždět je rychločetbou. Ve výsledku mi tak kniha přišla až zbytečně dlouhá (ke konci až vyloženě zdlouhavá), dala by se dost pokrátit. Každopádně třetí díl si přečtu už jen ze zvědavosti, ať vím jak to s nimi nakonec skončí. :)

Jinak trochu nedokážu pochopit, proč někdo čte 650 stránkové pokračování knihy, kterou zadupal pod černou zem...Když mi přijde něco naprosto hloupé a nedá se to číst, tak snad nečtu tak tlusté pokračování ne?!
Jadelaine
  9. 8. 2013, 14:54
První díl mi nepřipadal zrovna světoborný, ale čekala jsem, jestli se něco v druhém díle zlepší. Jediné pozitivum je víc děje, ale i tak jsem se stejně jako při čtení prvního dílu celkem nudila.
Tojaheva
  12. 5. 2015, 10:49
A ejhle pokračování. Důvod proč sem se rozhodla přečíst celou sérii je, že mě opravdu zajímá, jaký to bude mít konec. V tomto případě, mě konec opravdu mile překvapil a jdu se zkusit zahloubat do posledního dílu.
PeťkaW.
  16. 2. 2015, 13:50
Skoro bych mohla zkopírovat svůj komentář u předchozího dílu a vložit ho i sem. Všechno se pořád dokolečka opakuje. Výkyvy jakýmkoliv jiným směrem jsou naprosto minimální, ale člověk je rád i za ně. Náznaky detektivní zápletky mě spíš rozesmívaly. Jinak vše při starém - postavy nereálné, děj pražádný,orgasmus při každém sexu, nápad nulový, Anna fňuká nebo se rozplývá, Christian pouští hrůzu, čtivost jediná zachraňuje... prostě... opravdu nechápu všechen ten povyk kolem kvůli knize, která se snad ani knihou nazvat nedá.
Fade
  6. 1. 2014, 12:17
S heslem: "Nekritizuj něco, co jsi nečetla," jsem se konečně dostala k tomuhle...ehm...nějak nevím, jak to vůbec pojmenovat... k tomuhle "příběhu". Z prvního dílu jsem toho moc nepřečetla, jen kousky a útržky a nějak mi to nechybělo, a ve druhé části jsem začala tušit i dokonce nějaký náznak zápletky a zajímavosti.. Ale ukázalo se, že to byla jen má halucinace nebo možná bezbřehá naivita.
Miss Utahraptor
  1. 4. 2013, 0:23
Výborná kniha! Dokázala mě přesvědčit, že existuje dílo zbytečnější než část první. Po všech stránkách předčila svého předchůdce a ano, to není kompliment. Tentokrát se navíc autorka rozhodla vše opepřit několika kulervoucími nebezpečími a dějovými zvraty, popsanými vskutku strhujícím způsobem. Tolik vzrušení jsem si užila naposledy při pozorování rostoucí trávy...
Bohůmžel nesnáším rozečtené série, takže nakonec nejspíš přelouskám i trojku. Aspoň si budu lépe pamatovat, za co mám toho literárního bobříka odvahy. :D
Adri-Anna
  12. 2. 2013, 15:33
Jediné co na téhle knize za něco stojí - tak je její obal :-) ...ale ani ten ho nezachrání od mého krutého hodnocení. Hlavní hrdinka je stále opožděná jako v prvním díle, kdyby se jí nepřipomnělo, že má jíst, umřela by hlady ve druhé kapitole ...což by téhle knize značně prospělo. Neexistující děj shrnují následující slova: Ách - Vnitřní bohyně - BlackBerry - Bejby - Stín.
Ivet
  29. 3. 2014, 14:33
Jediné, co jsem se z této knihy dozvěděla, bylo to, že nějaká vnitřní bohyně jedné labilní holky umí gymnastiku. Vážně začínám zpochybňovat zdravý rozum autorky. Opravdu v tom nevidí těch padesát odstínů ničeho? Možná je to oblíbené, protože je to lehké čtení a je tam sex (který byl v literatuře vždycky a v 99% lépe napsaný, takže žádná novinka), ale jinak to čtenáři nemůže vůbec nic nabídnout.
Nuda, jen minimum psychicky nenarušených postav a na konci hlavní hrdinka dokáže, že opravdu postrádá zdravý dospělý rozum.
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 21:59
Jsou všude okolo nás, všichni o nich víme, ale ne všichni o nich nahlas mluvíme. Ano, jedná se o erotické romány, nejnovější knižní hit.

Celá škála sci-fi a fantasy literatury nás obklopuje ze všech stran. Přímo vybízí, abychom se pro ně natáhli, vzali si je a nepřestávali je mít rádi. Celé to má jeden malinký háček, novinku, která vytrhla na scénu a všem vytřela zrak.

"Grey!"
Nnelly
  7. 2. 2013, 20:16
Myslím, že Anastasie a její vnitřní bohyně jsou kandidátky na literární zlatou malinu roku, protože tak blbou hrdinku, jsem nepotkala už dlouho.
První díl byl sice vykradená popelka, ale četl se skvěle, tohle... bylo bez nápadu i bez děje (a když děj byl, ta byl o ničem) a autorka každé prázdné místo vycpává erotikou (a těch prázdných míst je), která se opakuje, je nenápaditá a monotónní, ale stejně to vždcky musí popsat a informovat, kdo má co na sobě a co přesně Ana vaří, takže nenidivu, že kniha má 650 stran
a ten konec... mini epilog, nebo co to mělo být? a já myslela, že směšnější už to nebude
Veronika
  5. 8. 2014, 20:13
Som sadista. Neviem si vôbec predstaviť, prečo som siahla po tejto knihe - asi zvedavosť. Namojdušu, bolo to znesiteľnejšie ako prvá časť, ale stále zlé, otravné a jedným slovom hrozné.
Lalaine
  18. 8. 2013, 9:49
Tak jo... Tak tohle už je moc. Neříkám, že jsem čekala nějaký zvrat, ale tohle... to není ani beletrie. Tohle je naprostý brak! Na celé knize se nedá najít nic, co by se dalo ocenit. Co můžu kritizovat?
1) "Bejby..." "Udělej se pro mě..." "Moje vnitřní bohyně udělala trojité salto vzad..." "Špulení rtů..." "Kousání rtů...." "Bože, jak mě tenhle úžasný chlap může milovat?" "Už zase? (ano, my víme, Ano, že se uděláš vždycky a za každých okolností) --> Bože, to autorka nedokáže vymyslet něco novýho???
2) Anastasie - umí překvapivě pracovat s novými technologiemi, zvláštní, že předtím neuměla pomalu ani s notebookem (a říká si vysokoškolačka v dnešní době). Nevím, jestli taková holka může v dnešní době vůbec existovat. Respektive vysvětlete mi, jaká ženská by se nena*****, kdyby se nemohla pomalu bavit s žádným chlapem, protože její ubohý Stín by se na ní naštval! nebo by si na sebe nemohla vzít oblečení, který jí on nekoupil, pomalu by si nemohla ani prdnout bez svého svolení... To mi tam hrozně chybí, že Ana ztrácí samu sebe, je jednoduchá, tvárná, vůbec ne silná... Tak moc ovlivněnou hrdinku jsem ještě nezažila...
2) Christian - chudáček, prožil toho hrozně moc, je nechutně bohatý a jako správný mafián vždycky zařídí všechno (koupí tohle, tamto, vyhodí toho a toho). A dokonce mi přijde, že to své ublížení nehorázně proti Aně využívá. Jenže oni se k sobě tak hodí, že si to ani jeden z nich neuvědomuje...
3) Příběh - mělo to snad kolem 600 stran a dozvíme se něco novýho? Ne... V knížce se objevily snad 3 zápletky, který by šly dynamicky rozvinout, ale co udělá autorka? Hned se to vyřeší a Christian a Ana jsou zase nehorázně šťastný páreček. Nechápu, jak se tohle mohlo stát bestsellerem... Ty jejich rádoby erotický scény, jejich žhavý a temný pohledy... Děs! Ještě předtím, než vyšel tenhle brak, tak existovaly mnohem mnohem lepší erotické (téměř pornografické) knížky, který STOJÍ ZA TO! ale ne tohle...
A proč to čtu? Protože chci vědět, z čeho ty ženský tak šílí ... Beru to jako malý výzkum. Myslím, že tahle úroveň knížky odpovídá i úrovni lidem, kteří ji skutečně milují... Jinak nedokážu najít kouzlo, kterým by uchvátila tu čtenářsky vyspělejší skupinu.
MolkoZuzka
  14. 3. 2013, 20:49
Horší než první díl. Stále o ničem a z "Vnitřní bohyně" Any se mi už vážně dělalo velmi nevolno. Je to stále hloupá a nesympatická husička. Sexuální hrátky jsou nudné, ale opět to celkově plynule velmi rychle.
calamity-jane
  19. 11. 2013, 20:21
Za mě o dost horší, než první díl. Ale dočetla jsem a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat proto přečtu i ten další díl :)
Evelýny
  16. 2. 2015, 22:14
Ana dostane poprvé v životě pořádně napráskáno a trochu ji to rozhodí (konec prvního dílu). Ale jenom trochu, protože již za necelé dva týdny se s Christianem opět setkává. A přesto jsem to dočetla a musím říci, že něco na té knize je, protože mě opět bavila. Ale musím souhlasit - zápletka skoro detektivní připomíná spíše parodii - Ana je fakt skvělá - střílí lépe než James Bond a od hodiny by se mohla stát profesionálním hráčem kulečníku a musím vyzdvihnout i její kvality coby amatérského psychologa. Septická otrava světa ,,Padesáti odstíny"! Vždyť se podívejte: tolik negativních hodnocení, ale - až na vyjímky - všichni dočetli !? Vždyť říkám: pominutí smyslů důsledkem septické reakce organismu.
venison
  12. 10. 2013, 15:01
Ufff, dočteno.. Upřímně mě ty sexuální scény popisované na 80% stránek knihy neuvěřitelně nudí.. Chtělo by to trošku víc rozvinout děj než barvitě psát jen o kopulaci nebo o tom, že se jeden nebo druhý z páru zrovna utápí v tom, jestli ho jeho polovička miluje.. Ve dvojce se rozbíhá i pár detektivních motivů, který by mohli celou knihu značně okořenit (třeba zabít Christiana nebo Anastasii), ale většinou je o nich jen okrajová zmínka, která má v ději jepičí život.. Je to brak - americká Lenka Lanczová..
moonchild
  21. 8. 2013, 18:20
Taky nechápu jak se to může někomu líbit.Všude to vychvalují tak jsem od toho čekala víc.Je to ale děs a hrůza.Netuším co na tom lidi vidí.I první díl byl nic moc.
wendieta
  4. 4. 2013, 0:05
Krásná oddychová pohádka. Děj je sice ještě neuvěřitelnější než v jedničce, ale proč ne. Četla se stejně jako předchozí díl rychle a dobře. Autorka umí zaujmout čtenáře, dokonce i ti, kteří tvrdí, že je to hrůza si druhý díl přecetli...sice moc nechápu proč, ale zas taková hrůza to asi nebude když nebyli schopni odolat :-) Každopádně pro mě příjemné vytržení od každodenních povinností.
Katniss Lavender
  15. 4. 2013, 2:19
Musím se přiznat, že ani tentokrát mě Ana nijak neuchvátila a narozdíl od prvního dílu mě neskutečně štvaly vsuvky v podobě vnitřní bohyně! Musím ale také říct, že se mi tenhle díl líbil mnohem víc než ten první. Možná proto, že se Christian konečně objevil, v pro mě tak postrádaném, lepším světle.
RenataHopsinka
  25. 12. 2014, 21:09
Tato kniha byla pro mě velkým zklamáním. I když sice rychle ubíhají stránky (protože je psaná větším písmem a má větší mezery mezi jednotlivými řádky) příběh je o ničem. Děj, až na sexuální praktiky, je nezáživný a vůbec se nikam nespěje. U této knihy nemám to známé mrazení, které někdy při čtení podbných knih mívám.
Blueberry
  26. 10. 2014, 15:08
To něco málo, co se mi líbilo v jedničce a co tam fungovalo, tady Jamesová definitivně pohřbila a ještě na to načůrala. Dočteno, přes 600 stran přeslazené limonády do které autorka navrch přisypala cukřenku cukru, aby čtenáře přiotrávila. Tohle mě dostalo. Tohle je skutečně nudný odpad. Po tomhle fiasku se budu ještě dlouho vzpamatovávat xD.
Henkie
  2. 1. 2014, 0:13
U prvni pulky jsem usinala. U druhe jsem se ponizila k tomu preskakovat nektere zdlouhave a stale se opakujici pasaze.
Jednim slovem: BLBOST.
Kebab Bursa
  24. 3. 2013, 19:05
Knížka za pětikilo přečtená za den, to mi přijde trochu jako přepych, ale neodolal jsem a do čtečky si ji stáhl. Pasáže popisující sex jsou strašidelné - nemyslím kvůli násilí, ale kvůli nekonečnému opakování slov a sci-fi souhře partnerů, oni neznají nic jiného než společný orgasmus. Něco posouvající děj se děje zhruba na každé páté stránce. Jinak jde spíše o rafinovanou reklamu výrobce erotických pomůcek.
ilon-a
  8. 5. 2014, 10:09
Literárně úplně bezcenná kniha. Kdyby Ana s panem Šedivym měli na starost i něco jinýho než souložit a věčně se handrkovat a Anina vnitřní bohyně by konečně přestala skákat salta, tak je z knihy krásných 50 stránek romantické povídky. :D Těma 600 stránkami navíc to E.L. akorát zhoršila.
Elki
  29. 1. 2013, 17:10
Ač mi již první díl připadal stupidní ve všech směrech, nedá mi to a stahuji knihu z internetu a během jedné čtyřicetiminutové jízdy MHD jsem již za první třetinou, ano tak je to bezduché a prosté. Slovy hlavní "hrdinky" - svatá Matko Boží proč něco takového muselo spatřit světlo světa. první třetina knihy ve shrnutí? Ana se trápí, Ana nechce Christiana, Christian napíše mejl, Ana se mu vrhá do náruče, pět dní utrpení na ní zanechalo doživotní následky, Ana už pět dní nic moc nejedla, Christian se zlobí, Ana pojídá půlku porce bifteku, Ana je přecpaná, Christian provádí jídelníčkový stalking, Ana přiznává banán ke snídani, Ana dostává Ipad, Ana s ním překvapivě umí zacházet, následuje výměna mejlů zabírajích cca 5 vteřin času k přečtení, ale 15 % první části knihy ve čtečce. Je to výsměch všem kvalitním autorům, kteří nikdy nezbohatnou jako tato paní,samozvaná spisovatelka, které osobní život zřejmě příliš nepřál. Smutné. Asi tomu věnuju dalších 40min abych knihu dočetla a tento komentář nebyl neúplný, ale už teď mohu knihu s klidným svědomím hodit do odpadu..... Přesně dle mého odhadu, není to o tom, že bych se neuměla začíst do dívčího románku, asi bych to ještě zvládla, ale kdyby autorka měla alespoň nějakou zajímavou slovní zásobu, nebo třeba přidala zápletku. Místo toho čteme jak se Ana opět udělá jen myšlenkou, neví že bez prášků může otěhotnět a rozbrečí se pokaždé když si její chlap sundá triko..WTF?? Nikam to nesměřuje, příběh o zhrzené bývalce nemá kouska nápadu...škoda slov..a nevím jak je to v originále, ale víte někdo co tím myslí když o něm mluví jako o "dojebanym"? Kdo z vás by to řekl? kdyby to šlo - minus 50 %.

---------------------

Abych nakrmila lačnost některých komentujících, vysvětlím proč lidé, ačkoliv vědí, že je kniha nebude bavit, ji čtou a pak kritizují (samozřejmě prezentuji za sebe). Na světě je spousta věcí (za mě např. politika,válečná témata,auta, móda :)), která mě moc nebaví, moc nezajímají anebo mi přijdou nudná. Ovšem pokud je budu (alespoň některé) ignorovat, nebudu o nich číst apod. nebudu se také moci zapojit do hovorů o nich, nebudu o nich moci psát komentáře a vyloučím se tím tedy ze spousty debat, ať už naživo či přes net. Ve zkratce - pokud si nepřečtu tuto knihu, nebudu ji moci ani kritizovat ani chválit.
kajas1993
  3. 7. 2013, 23:35
Ano, přiznávám, že všechny ty vnitřní bohyně a jiná hnutí mysli hlavní hrdinky dokážou lézt čtenáři pěkně na nervy. Jinak jsem ale nadšeně hltala jednu stránku za druhou a závěrečný epilog mě na závěrečnou knihu velice navnadil.
XZvire
  28. 1. 2013, 13:39
655 stránek čtiva, začalo mě to bavit až okolo 400 stránce.. V té první části mě dost rozčilovalo, jak Anastasia neustále řeší jestli se pro Christiana hodí nebo nehodí. Na můj vkus se toho tam dělo až moc za těch pár dní co se ten celý děj odehrává a u mě to snižuje kvalitu knihy. Je to prostě víc neuvěřitelný než reálný. Nechápu jak z toho může být někdo tak uchvácený, ale určitě si přečtu i poslední díl této série.
Alaglesia
  15. 6. 2014, 12:07
Tak jsem nedočkavě šáhla i po druhém dílu tohoto bestselleru. Zajímala jsem se, zda autorka odhalí tajemství Christiana, a odhalila. Knížku jsem doslova zhltla, bavilo mě to. Líbilo se mi, jak ztvárnila lásku Christiana a Any a také, že jsem dostala odpovědi na to, co zajímalo mě. jsem zvědavá o čem bude třetí díl. PS: Kniha je samozřejme pro nenáročné, takové odpolední oddychové čtení. Žádné hluboké myšlenky v ní nenajdete. :-)
melilotka
  4. 12. 2013, 22:03
Pro mě o malinko lepší než díl první. Bylo tam pár momentů, kdy se i něco dělo:-) Paradoxně erotické scény byly to nejnudnější z celé knihy, jak se opakují pořád dokola, ztratí to šťávu. A na slova "vnitřní bohyně" už jsem alergická. Za mě dvě hvězdy.
Lerenika
  16. 7. 2013, 13:07
Průměr průměr. Postavy mi tak moc přípomínají charaktery ze stmívání, že si nemůžu pomoc se srovnáním. Alice = Mia. Eliot = Emmett. Grace = Esme. Ana = Bella.

Jinak tenhle díl snad jen dává příslib, že další díl by mohl být zajímavější. Je to jen takový most. Očekávám, že poslední díl bude asi nejlepší, ale uvidíme, jestli splní očekávání.
Každopádně jsem si jista, že znovu se k této trilogii nevrátím.
prostejenja
  25. 2. 2013, 14:23
"Panejo! On mi chce strčit prst do zadku. To je tak žhavé." Ehm upřímně lituji autorku a její fanynky, neboť kdo je z tohodle braku 'žhavý', má buď žádný nebo velmi nudný sexuální život a o výši jeho inteligence by se dalo polemizovat. Druhý díl je stejně o ničem, jako první, dokonce i postrádá ono BDSM, jímž byla sága propagována a hlavní hrdinka je stále nesympatická a stupidní. Je velmi smutné, že se někdo může proslavit a zbohatnout, napsáním něčeho tak primitivního.
gabce
  13. 5. 2016, 14:38
To trvalo než jsem knihu dočetla. Hlavní hrdinka najivná, stydlivá a pořád nadržená. Grey namyšlený a nadržený .. pořád dokola
AgnesB
  13. 2. 2013, 5:21
Naštěstí jsem to přečetla za dva dny.. víc času bych tomu opravdu nechtěla věnovat. Ztráta času... i když v tomto díle se aspoň autorka ke konci snažila přidat i nějaký děj. zajímalo by mě copak hlavní hrdinové papají, že mají neustále chutě....
Lídinka
  11. 2. 2015, 13:17
Na rozdíl od prvního dílu to má o trochu více děje (i když, co si budeme povídat), ale styl psaní je stále stejně hrozný; vnitřní bohyně už by to konečně mohla zabalit. To, jak se autorka/Ana stále opakuje, mi opravdu vadí. Je to sice celkem zábavné odpočinkové čtení, ale od knih očekávám trochu víc - nějakou tu kvalitu.
HelenaH82
  4. 1. 2014, 20:11
I tento díl je psán čtivě, avšak věty a témata se opakují a kniha začíná být příliš natahovaná. Opakované sexuální scény, problémy s dotýkáním, Christianovo trauma z dětství...atd. Chvíle, kdy se projeví nějaká zápletka jsou popsané dobře, ale myslím, že by tímto dílem mohla série končit. Zatímco přečtení druhého dílu pro mě (po přečtení závěru prvního) bylo lákavé, závěr druhého dílu mi připadá uměle naroubovaný a křečovitý.
dalloway
  22. 5. 2013, 22:54
Ano, knihu jsem přečetla jedním dechem. Ale tak to holt s erotickou literaturou bývá. Kvalitu čtení si však dovolím posuzovat spíše podle jazyka, spletitosti, předvídatelnosti děje a vykreslení postav. Dle těchto parametrů se jedná o brak. Přesto si nemyslím, že kniha je odpadem, který není hoden intelektuálního čtenáře - každý přeci občas potřebujeme vypnout. Český překlad tragický, spojení "má vnitřní bohyně vystřihla dvojité salto", popřípadě "řítím se do spirály orgasmu" ve mně vyvolávaly záchvaty vzteku. I přes předchozí kritiku si však závěrečný díl ráda přečtu, pročež jednou za čas není špatné zasnít si u pohádky pro dospělé... a ruku na srdce, dámy a slečny, která z Vás by Christianovi odolala?
GODZILA
  22. 2. 2013, 9:37
Tak mě tyhle knížky dostaly...jsou opravdu zajmavé a takového chlapa zná myslím každá z nás a to teď vůbec nemluvím o jeho penězích :-)) Já je klidně a ráda doporučím dál. A kde je číst nechce ať nečte.
Limewithmint
  13. 2. 2013, 15:30
Pro mě rozhodně, ale rozhodně lepší než jednička (ne že by to byl literární skvost, ale prostě je to dobře čtivé - hotovo bylo za asi 12 hodin). Zajímalo mě, co se asi tak dozvíme o Christianově životě - toho tam pro mě mohlo být víc (s tímhle námětem jde vcelku dobře pracovat) v jednu chvíli mi úplně vehnal slzu do oka a nejradši bych si ho schovala do kapsičky a krmila ho jenom bonbonkama, jak mi ho bylo líto.
Čeho tam ovšem mohlo být trochu méně, to byly rozhodně "ony" pasáže, kdy bylo všechno vlhké a všechno se tříštilo a padalo přes hranu propasti, nejlépe dvakrát za sebou. Přišlo mi, že autorce v tomto trochu došel dech, protože to bylo pořád to samé, akorát se měnila místa a čas :D
Ta bláznivka - nu proč ne, kdyby jí nebylo, tak se tam místo toho zase akorát š... :)O paní Robinsonové jsem si nemyslela nic pěkného od začátku, takže je dobře, že s ní bylo patřičně zameteno.
Takže abych to uzavřela, kniha se opět četla sama, jako oddech super, takže si koupím i třetí díl (navíc mám ráda série komplet:) )
Jen doufám, že už konečně hlavní hrdinka dostane trochu víc rozumu do vínku, neskutečné myšlenkové pochody, fakt. Být Christianem, tak na ní asi použiju jeden ze svých bičů, abych ji přivedla k rozumu, protože sice chápu že krásné naivní skromné hrdinky jsou žádány, avšak čeho je moc, toho je příliš :)
Illaa
  5. 2. 2013, 16:14
Když jsem se dala do čtení druhého dílů, myslela jsem, že už nic nemůže být takové jako první díl. Ale po pár přečtených stránkách jsem opět věděla, že se od toho už neodtrhnu. Znovu mě okouzlil vztah, který se mezi Christianem a Anou vyvíjí. Ať už každá z nás ví, že to je jen pohádka, nic nám nebrání v tom, abychom se aspoň na pár dnů zasnily.
Kitamita
  15. 10. 2013, 22:19
... četla jsem na dovolené u moře a myslím, že to byl jediný důvod, že jsem knížku dočetla, protože nic jiného jsem s sebou neměla. Druhý díl mě neskutečně otrávil, vůbec mě to nebavilo. Pasáže v knize se neustále opakovaly, a to jejich má mě rád/a a nemá mě rád/a bylo opravdu jak z červené knihovny, přííííšernost. Otrávilo mě to natolik, že nevím jestli se vůbec odhodlám sérii dočíst, ale zase na druhou stranu, když už jsem přečetla ty dva díly, tak se k tomu třetímu přece jenom asi odhodlám, ale bojím se ... horší už to snad být nemůže nebo jo?
Ještě mám jednu poznámku: když jsme se bavily s kamarádkou o prvních dvou dílech tak myslím, že její definice to naprosto vystihla: První díl ten je o sexu ten je dobrej, ale druhej ten je o lásce a to je na ho... :DDD
Dominie
  5. 4. 2013, 14:49
Byla jsem zvědavá jak dopadne druhý díl, počítala jsem s tím že se k sobě vrátí ale že se vezmou, to bylo docela překvápko. Pořád mě ten děj ale připadal takový .. suchý. Ale stejně jako první díl jsem tenhle měla přečtený za necelý dva dny, četla jsem to jedním dechem, takže to tak strašné nebylo. Ale určitě jsem četla lepší knihy :)
cenevrec
  20. 2. 2013, 20:30
Prišlo mi to úplně stejné jako první díl. Místy už jsem se nudila. Když už to vypadalo, že se děj někam pohne a nastane nějaká zápletka,tak se to shrne do jedné stránky a dalších padesát stran je stále ta samá písnička. Třetí díl si přečtu ze zvědavosti. První díl jsem doslova vdechla, ale dvojka už mě nechávala celkem chladnou. No nejvíc mě rozesmálo, že se pořád řeší jaké má Christian tajemství a nakonec z toho vyleze, že je sadista. No, tak to muselo být každému jasné od začátku.
W
  5. 2. 2013, 18:39
Druhý je stejně čtivý jako první. Děj není nijak valný, prostě dva zamilovaný lidi a sex. Ale asi to k celosvětovýmu úspěchu stačí, jak vidíme. Jsem zvědavá, co všechno Jack na Christiana ví a jak zasáhne do celého děje.
Emma89
  18. 7. 2015, 16:29
Nechápu, jak někdo může tenhle brak označit za porno. To může snad jen dítě nebo člověk, co porno nikdy nezažil. Navíc tohle ani není sado maso, spíš jen lehké naplácání. Chtěla jsem drsnou erotickou literaturu, ale místo toho přišlo naprosté zklamání. Mám pocit, jakoby autorka sama neměla žádné sexuální zkušenosti nebo přinejmenším žádné zkušenosti se sado maso. Tenhle díl jsem dostala aniž bych přečetla první, takže jsem měla původně strach, abych ho pochopila, ale člověku stačí IQ tykve, aby to pochopil. Nikdy v životě bych si nepřečetla první a poslední díl. Málokdy se mi stane, že knihu nedočtu, ale protože s touhle jsem měla pocit, že několik mozkových buněk mi umírá po každé přečtené stránce, musela jsem ji nechat rozečtenou. Pokud se chcete ještě více sebemrzkačit, doporučuji shlédnout první díl filmu.
Týna13
  29. 11. 2013, 1:05
Tak jsem zkusila i druhý díl, říkala jsem si, že by to mohlo být trochu lepší, že se autorka třeba vydala svojí vlastní cestou a nechala Stmívání Stmíváním. Jenže jsem se spletla. Druhý díl je ještě horší než první, úplně o ničem, děj se nikam neposouvá, kvůli fanfiction na TW jsou tam absurdní scény, třeba to, že si tam zkrátka musela dát nějakou pomatenou "vražedkyni" což se tam zkrátka absolutně nehodilo a navíc to vyznělo úplně do ztracena, takže akce o ničem. A ten sex! Fakt proti sexu v knihách nebo ve filmech nic nemám, ale tady ho bylo nějak moc. Navíc všechny ty sex scény jsou stejné, popis je stejný, nic vás nepřekvapí, nevzruší, jen místa se mění, jednou je to v kuchyni, ve výtahu, na klavíru, na jachtě atd. Ale jinak nuda, nuda, nuda. Dopředu víte co se bude dít, je to tak strašně předvídatelné. Je taky hrozně otravné číst pořád dokola jak je Ana z Christiana pokaždý udělaná. Jen se na ni podívá a ona už omdlívá. A to jak Christian pořád nutí Anu jíst a pořád se na to jídlo ptá, to vážně leze na mozek. Škoda mluvit o tom, že se tam opakují slova a scény, jednou jsem si všimla, že Ana řekne nějakou větu a na konci odstavce to zopakuje jako kdyby si nepamatovala, že už to řekla, takže to působí jako kdyby si to po sobě autorka nepřečetla a zapomněla o čem to vlastně psala. No zkusila jsem to a nikdy více. Do třetího dílu se nejspíš pouštět už nebudu, úplně vidím, jak Ana nechtěně otěhotní a budou mít dítě, to už by na mě bylo moc.

1 2 3