Pandemonium

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-248-0

CooBoo (2013) 978-80-7447-248-0 304

Po útěku, při němž Alex umírá, se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby.. (Založil/a: Kůstka)

Lauren Oliver Lauren Oliver
*1982

23.44
  9. 2. 2014, 12:24
První díl jsem nečetla, ale myslím, že základní myšlenku jsem pochopila. Byla jsem příjemně překvapena propracovaností obsahu, základní idey, nevtíravostí obsahu. Takže dobré, když se mi do rukou dostanou i další díly, jdu do toho.
Lerenika
  30. 11. 2014, 13:41
No, musím říct, že mně se naopak tento druhý díl četl ještě lépe než první.
Rozdělení na ted a tehdy se mi zamlouvalo moc. Juliana jsem si s prvotním odporem taky docela oblíbila. V ději se tam třeba tolik nestalo, ale ty dvě různé časové linie se tak hezky komplexně pojily, že jsem jako čtenářka naprosto spokojená.
Hezky to všechno plyne, je to dobře prokreslené a dává to smysl. Bohužel se to čte až moc rychle na můj vkus, ale to jsou problémy všech dobrých knížek. Chci to dočíst a zároven nechci.
A měla bych si začít zvykat na autorčiny konce knih. Nevydržela jsem to a hned jsem se musela pustit do 3. dílu.
Míša.L
  29. 10. 2013, 17:10
Lituju dne, kdy jsem tuhle knížku začala číst - jak bych nemohla, když první díl skončil smrtí mého oblíbeného hlavního hrdiny? Já prostě musela vědět co se stane dál a jestli náhodou nějakým zázrakem neožije. A ejhle. On fakt ožil.:D Rozdělení knížky na kapitoly předtím a teď byl zajímavý nápad, jenomže problém byl v tom, že ani jedna z kapitol nestála za to. Bylo to jenom velmi dlouhé popisování a děj tam skoro žádný nebyl, pokud nepočítám uvěznění hlavní hrdinky s Julianem, což je podle mě jenom zbytečná zápletka a ještě zbytečnější další postava. Možná je to tím, že mi tam chyběl Alex, ale kdyby bylo po mém, tak tenhle díl úplně vypustím.
ARosen1
  6. 7. 2016, 12:09
Obsahuje spoiler spoiler Tohle nepochopím! Alex se obětuje, aby Lena mohla utéct a ona se musí zabouchnout do prvního kluka, se kterym jí zavřou do jedný místnosti? Popravdě, vůbec by mi nevadilo, kdyby Juliana popravili. Aspoň by od něj byl pokoj. A jsem vážně zvědavá, jak si s tím autorka poradí v příštím díle.
Wajny
  15. 6. 2016, 14:21
Kniha se mi líbila, hlavně rozdělení kapitol na tehdy a teď. Lena se hodně změnila a já si ji oblíbila ještě více. Trochu mi chyběl Alex, ale Jullian tu mezeru vyplnil. 5*
kiky
  21. 7. 2014, 23:42
Mě se knižka líbila. Možná mi i přišla čtivější než delirium.

SPOILER!!!
Konec knihy mi vyrazil dech. Juliana jsem si během čtení docela zamilovala, a kdyz se nakonci najednou objevil Alex, zůstala jsem s pusou dokořán. Bojim se ale, ze Alex uz nebude jako driv... :(. Kazdopadne jsem děsně zvědavá, jak to všechno dopadne ;)
diaaa
  2. 12. 2015, 11:48
Obsahuje spoiler spoiler Humoreček???? Já ani chvíli nevěřila tomu, že Alex umřel, když se ale ani po desítkách stran neobjevil přestalo mě to bavit! Navíc, přidat novýho hlavního hrdinu? Jako vážně?? Myslela sem, že tou knihou mrsknu ven z okna! (kdybych to nečetla ve čtečce asi bych to udělala :D) Do třetího dílu se mi fakt nechce i když se tam Alex vrátil.