Karmelitánské nakladatelství - 179
ISBN: 978-80-7195-877-2
Počet stránek: 2015

Karmelitánské nakladatelství (179) 978-80-7195-877-2 2015
Nezjištěno / Jiné 2006

Kniha podle skutečného příběhu, který během svého života sepsal Sergej Dakov. Osud si se Sergejem již od malička zle pohrával. Otce nepoznal téměř vůbec a matka zemřela, když byl ještě předškolního věku. Dětství tedy prožil jako sirotek v dětských domovech. A právě zde v něm komunismus zasel své semínko, které později vzrostlo do slepé oddanosti tomuto režimu. Mladý Dakov měl odjakživa touhu být vůdcem a jeho schopnosti jej na taková místa brzy dostaly. Nejprve jen v dětských domovech, kde se stal "velkým kápem" skupinek, které se pohybovaly v podsvětí a obchodovali ať už s alkoholem či drogami. Nutno uznat, že Sergej měl u svých "poddaných" respekt, který si nemusel ani příliš vynucovat. Tyto vůdčí schopnosti neunikly ani komunistickým pohlavárům a Sergej se brzy stal vůdcem skupiny, která původně rozháněla nepokoje a různé rvačky ve městě, ale postupem času začala dostávat od velení pokyny k potlačení skupinek věřících. A právě v této oblasti se Dakov se svou skupinou vypracoval mezi "špičku" Sovětského svazu. Prováděli několik razií týdně a děsivým způsobem měnili životy mnoha věřících, některé dokonce zabili. Tento drsný hon na věřící probíhal až do doby, kdy během několika razií Sergej s ostatními narazili na pěknou mladou dívku Natašu Ždanovou, která je okouzlila čímsi neznámým. A tady můžeme najít počátek Sergejova obrácení, které bylo dokonáno při jednom zásahu, kdy mu kdosi pevným stiskem na zápěstí zabránil zmlátit jednu věřící. Ovšem nebyl to nikdo z věřících, ani ze skupiny Sergejových kumpánů. Zde mladý Dakov poprvé uvěřil v něco jiného, než komunistická hesla. Po této události se Sergej pevně rozhodl opustit Rusko a vydat se za novým životem. (Založil/a: aktak)

vladislaus
  12. 7. 2013, 11:24
Kdo pořád neví nic o bestialitě komunistického režimu v SSSR, ať si přečte tuto knihu. Mladí námořníci pod pláštěm KGB brutálně rozhánějí mírumilovná setkávání věřících v 70. letech 20. století.
Cinik
  26. 8. 2015, 21:35
Strhující a poučná autobiografie zběhlého sovětského námořního důstojníka a agenta KGB a konvertity k evangelikalismu Sergeje Nikolajeviče Kurdakova (proč je u českého překladu jeho jméno zkomoleno na S.K. Dakov opravdu netuším). Velmi doporučuji.
Sherlock SHolmes
  17. 1. 2017, 14:59
Problém této knihy ovšem je, že je od začátku až do konce zcela vymyšlená. Věnuje se tomu dokument "Odpusť mi, Sergej", který vysílá TV Lux. Skutečná realita si byla ta, že poté, co autor emigroval, potřeboval peníze, a tak napsal knihu o svém životě. Jenže jeho nudný život by nikoho nezajímal, tak si to "přikrášlil". Pravdivost této knihy je tedy asi na úrovni "Šifry mistra Leonarda".
Ota Šťastný
  25. 12. 2015, 20:30
Příběh ze života v době budování totalitního ráje v SSSR. Mimořádně syrové a nezabalené. Nemá smysl chtít vycítit bez přečtení. Stojí to za to. Bez omáček. Podstatná dějová linka. Rychločtení. Nevybíravý boj lidskosti proti bestialitě s realistickým koncem. Rozšíření obzorů. Autentičnost života vítězí nad kategorizací rolí, přesvědčení a póz.
billbody
  29. 10. 2014, 20:55
Tak vám nevím...... Nějak si neumím představit komunistickou mlátičku s propagandou vymytým mozkem a se zkušeností s životem na ulici a v sirotčincích připomínající spíše vězení, jak se mezi 20. a 21. úderem pendrekem do obnažených zad krásné sovětské věřící do dotyčné zamiluje, což dá o tři dny později najevo opětovným nářezem do stejných ještě nezhojených zad, o týden poté "ideologicky" prozře a objeví Boha, o měsíc později již odmítá všechny výdobytky komunismu, kterými se doposud ládoval plnými hrstmi a hledá cestu ze sajúzu ven, aby o pár neděl později skočil do rozbouřeného oceánu a po několika hodinách a samozřejmě s patřičnou boží pomocí dokrauloval k vysněné svobodě, kde najde uspokojení ve vykládání Písma svatého na veřejnosti. Také vám na tom něco "nesedí"?
otasbotas
  12. 8. 2013, 23:22
Mimořádný počin mimořádného muže. Strhující děj. Pravdivost autobiografického spisu a nadčasovost poselství. Jsem nadšen a doporučují.