Bitevní pole

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-182-7

BB art (2013) 978-80-7461-182-7 200

Kniha obsahuje tři příběhy o ztracené iluzi nevinnosti, úzkostech a tragédiích 2. světové války sepsané scenáristou Garthem Enissem a nakreslené Russem Braunem, Peterem Snejbjergem a Carlosem Ezquerrou.

Během překotného postupu německé armády do hloubi Sovětského Svazu a stejně tak chvatného ústupu obránců vlasti přichází na ruskou předsunutou leteckou základnu nový noční bombardovací pluk. Letecké posádky riskují během smrtonosných nočních letů krutou záhubu v plamenech, ještě větší utrpení by však ve svém důsledku představovalo zajetí. Příslušnicemi 588. gardového nočního bombardovacího pluku jsou totiž výhradně ženy. Na východní frontě se jejich noční vražedné výpady stanou legendou – jak mezi spojenci tak nepřáteli se jim říká Noční čarodějnice.

Píše se rok 1942: v tropické nádheře Dálného východu si mladá žena připadá jako v ráji. Avšak válka se už rozšířila i do Jihočínského moře a ráj se proměnil v peklo. Zdravotní sestru Carrii Suttonovou zastihne v Singapuru japonská invaze. Vzápětí zažije utrpení překračující i ty nejhorší představy. Snaží se však začít znovu a při životě ji drží vznikající milostný vztah s mladým pilotem a až sžíravá touha po pomstě. Ale i vítězství ve válce se může ukázat jako bezcenné ve srovnání s tím, čím musela zaplatit Carrie.

Po Dni D začala bitva o Normandii, v níž se střetli nezkušení spojenečtí vojáci s ostřílenými německými veterány. Zatímco elitní obrněné divize SS proměnily francouzskou krajinu v území smrti, osamělá osádka britského tanku, ztracená mezi nepřátelskými liniemi, se snaží znovu připojit ke zbytku čety. Její jedinou nadějí je zkušený velitel, desátník Stiles. Ale bude si vědět rady tváří v tvář německému tigeru – tanku, jenž v každém budí hrůzu? (Založil/a: Moreanne)

HPL
  6. 7. 2014, 22:51
První přiběh mě dostal jak vynikající kresbou, tak dechbeboucím dějem. Pokud by kvalita ostatních 2 zůstala na této úrovni, šlo by bezpochyby o jedinečnou záležitost. Ne že by zbylé přiběhy snad byly špatné, ale už to nebylo ono. Ve 2. příběhu se mi vubec nelibila kresba, a navíc mi vůbec nesedla hlavní hrdinka, nicméně nakonec si mě dokázal získat. Poslední příběh je přes několik vydařených scén poněkud nudný a vlastně nic se v něm nestane.
Sečteno podtrženo slušná záležitost, dokazující, že 2. světové válce komiks sluší.
PS: oblíbená postava = maskot německé jednotky v Nacht hexen