Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zajatci hlubin

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zajatci hlubin Originální název: Plenniki pylajuščej bezdny
Poprvé vydáno celosvětově: 1959

Nejnovější vydání:
Albatros - 1971
ISBN: 13-015-71
Počet stránek: 190
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (1971) 13-015-71 190

Vědeckofantastický román o sovětských vědcích, kteří pomocí zvlášť konstruovaného stroje, geoskafu, vítězně proniknou do nitra Země…

Autoři vědeckofantas­tických románů mívají častokrát ve zvyku oslňovat své čtenáře , že si navymýšlejí neuvěřitelná dobrodružství, neuvěřitelné přístroje, neuvěřitelné krajiny. Lidé se v takových románech objevují jen proto, aby se celému tomu ohňostroji podivovali, a čtenář se má podivovat s nimi.

Boris Zacharovič Fradkin psal své Zajatce hlubin trochu jinak – střízlivěji, věrohodněji. Fradkin totiž nezačal spisovat z nadbytku fantazie, pracoval dlouhý čas jako konstruktér, ví velmi dobře, že slovo něco váží, že technika není věc nezávazná. A především ví, že žádný technický zázrak se nemůže obejít bez cílevědomé účasti člověka.

A tak v Zajatcích hlubin sledujeme cestu geoskafu, přístroje, který si razí cestu do nitra naší Země – ale sledujeme především osudy jednotlivých členů posádky, lidí složitých – a lidí postavených před velmi složité úkoly. Cesta geoskafu PV-313 byla plánována na dva dny, ale okolnosti dopadly poněkud jinak. Jak vlastně, to nebudeme prozrazovat, příšli byste o kus napínavého dobrodružství. Prozrazujeme jen jediné: v záplavě vědeckofantas­tických románů, které v poslední době vyšly, patří dílo Fradkinovo stále mezi nejlepší. Hrdinství, které postavy románu osvědčují, je neokázalé, o to však přesvědčivější. (Založil/a: vladislaus)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace