Návrat Pařížana

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-769-7

Domino (2012) 978-80-7303-769-7 264

Poklidné vody městečka Fogas na jihu Francie rozvíří příjezd místního rodáka, který uplynulá léta strávil v Paříži. A jako by nestačila už pouhá jeho rušivá přítomnost, Fabian se coby nový majitel obchodu rozhodne, že do Fogas vnese trochu velkého světa. Jeho snahu o modernizaci starosvětského krámku nesou starousedlíci velmi nelibě. Přece si nenechají zničit to, na co jsou zvyklí a co mají rádi! Fabian čelí celé řadě úkladů a brzy si musí přiznat, že stojí na hraně prohry. A právě v té chvíli do jeho života nečekaně vstoupí láska. Stephanie však nemá na lásku ani pomyšlení. Plně ji zaměstnává práce v zahradnictví, které chce brzy otevřít a splnit si tím svůj dávný sen. Nevěnuje pozornost dokonce ani jednoznačným náznakům, že její dcerku Chloé cosi trápí. Dívenka už několikrát spatřila podezřelého cizího člověka, jak se potuluje městem, ale nemá se komu svěřit. Může jen doufat, že si nevyřčeného volání o pomoc někdo všimne dřív, než bude pozdě. Román Návrat Pařížana je jako projížďka prosluněnou jihofrancouzskou krajinou – ovšem pozor! Tato silnička je velmi klikatá a za každou zatáčkou čeká překvapení… (Založil/a: absol)

Julia Stagg Julia Stagg

Buřinka
  5. 10. 2016, 20:16
Prvních asi 30 stran mi dalo zabrat (bohužel jsem si předem přečetla ne zrovna příznivé recenze) a přemýšlela jsem zda ve čtení pokračovat. Ale pak jsem si zvykla na všechna jména, která se v malém francouzském městečku Fogas vyskytovala, "přešla" jsem na styl psaní autorky a tak trochu vzdáleně mi to připomnělo Čokoládu od Joanne Harris nebo knihy od Louise Penny (s inspektorem Gamache). Není to klasický zamilovaný román, spíš takové vyprávění ze života ve vesnici, kde se všichni navzájem znají. Ale přesto i zde jsou menší, ale i velká tajemství. Takže nakonec hodnotím na 5 **.