Magické rostliny Keltů

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Volvox Globator - 2004
ISBN: 9788072075577

Volvox Globator (2004) 9788072075577 339

W. D. Storl, etnolog a kulturní antropolog ukazuje na kořeny naší kultury a na původní zkušenost starých Keltů s jejich ohromujícím přístupem k přírodě a léčitelství. Keltská kultura hrála v Evropě po téměř tisíc let významnou roli a i po jejím zániku se její otisk uchoval v pohádkách, legendách, sezonních rituálech a především ve znalosti rostlin a lidového léčitelství. Autor představuje rostlinné léky s jejich silou a kouzlem uchovávaných v tradované zkušenosti. Upozorňuje na blahodárnost a krásu rostlin i stromů v keltském sezonním a kulturním kontextu, v jejich lékařství a magii a popisuje významy keltského ročního cyklu a stromového kalendáře. Pomocí osmi keltských každoročních svátků, spojených s příslušnými rituály nám ukazuje cestu, jak se uvést do rytmu a souladu s přírodou a nabízí celou řadu návodů na výrobu přírodních léků a jejich užívání pro zvýšení našeho zdraví.

[zdroj: www.bookfan.eu] (Založil/a: Bonolennes)