Oko světa 1

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Návrat - 1998
ISBN: 80-7174-043-8

Návrat (1998) 80-7174-043-8 386

První kniha cyklu Kolo času, část první.

Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí, zanechávajíce za sebou vzpomínky, jež se mění v pověsti. Pověsti blednou v mýty a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež se zrodil, vrátí.
Ve třetím věku, věku proroctví, jsou svět a čas v rovnováze. Co bude i co je by mohlo padnout do rukou Stínu. (Založil/a: qpIfg381e3)

Hedgehog
  19. 1. 2014, 0:10
Ospalý a trošku nudný začátek vás nesmí odradit. I když většinu děje hrdinové vlastně jen jdou, neustále se objevují náznaky na různé události, předměty ze světa Andoru a nutí vás to číst dál, abyste se dozvěděli co to přesně znamená. Jedinou výtku mám, že autor ne vždy podrobně popíše nepříjemné události. Příklad: "Kdybych vám pověděla, co s Fainem prováděli, oněměli byste hrůzou." Na můj vkus se tato neurčitá fráze objevuje v knize příliš často.
matonnka
  25. 11. 2012, 22:25
Ze začátku mě Oko světa moc nebavilo a zdálo se mi, že se pořádně rozjíždí až ke konci... ale teď je to s každou další knížkou lepší a lepší. Doufám, že to dokončí =)
cahous
  24. 12. 2013, 11:44
Je to vynikající kniha a po dvou přečtených dílech doufám, že to na konci budu moct prohlásit o celé sérii.
kiros
  5. 6. 2013, 23:03
Nenechte se proboha odradit úplným začátkem, já sám jsem málem udělal tu chybu a knihu jsem chtěl odložit, díky bohu, že se tak nestalo. Zatím mám přečtené první dva díly, třetí rozečtu zítra a čtvrtý má zanedlouho vyjít, ale musím konstatovat, že je to ohromě čtivá a hlavně poutavá fantasy. Nemohu hodnotit celou sérii, která snad ještě ani u nás nevyšla, ale zatím všem fanouškům dobré, trochu "old-schoolové" ale taky i rozsáhlé (14 dílů). Toto je přesně dílo, které žádný fanoušek fantasy nemůže minout. 90%