Nero císař a bůh

Nero císař a bůh

Alpress - 2004
ISBN: 80-7218-665-5

Alpress (2004) 80-7218-665-5 354

Císařem se stal jako sedmnáctiletý - poté, co jeho ctižádostivá matka zavraždila jeho předchůdce a nevlastního otce. I když jí byl Nero dlouho poslušně oddán, nakonec ji nechal zabít. Mladíček, který miloval verše, zpěv a umění, se přerodil v jednoho z nejhorších a nejobávanějších hrůzovládců. Touha po moci a majetku ho přivedla až ke ztrátě soudnosti. Neštítil se žádné krutosti, zbavoval se jak nepřátel, tak svých blízkých. Jeho zločiny vrcholily velkým požárem Říma. I přesto, že svaloval vinu na křesťany, jeho vláda nezadržitelně spěla k zániku. Byl Nero opravdu takový, nebo jsou to zlé pomluvy? (Založil/a: Jeff Scylla)

Ariko
  19. 9. 2014, 22:22
Četla jsem ji hodně dlouho a trošku mi na ní něco chybělo. Vandenberg je můj oblíbený autor, ale tady mi scházela větší dynamika textu.
Kimon
  17. 3. 2013, 11:01
Z obsahu díla je znát, že autor si římské dějiny opravdu pečlivě nastudoval. Lidově řečeno, nejedná se v tomto případě o pouze líbivý, obálkou podbízející se dobrodružně-akční románek pro "popkornového" čtenáře. Jeho dosti slabou stránkou však je nedostatečná poutavost a téměř žádná přímá řeč. Vše jen formou jakéhosi "oznamovaní" suchých faktů. Zde bych přivítal přímou řeč alespoň těch nejdůležitějších postav románu.