Ohyzdný duch

Ohyzdný duch Originální název: Ghost of Chance

Votobia - 1991
ISBN: 80-7198-018-8

Votobia (1991) 80-7198-018-8 110

Knížka o pirátské komunitě, Madagaskaru a jeho lemurech, o biologických druzích a nemocech, jež čekají na svou šanci zkosit celé lidstvo, brány Muzea se otevřely a to vydalo své obyvatele: extrémně smrtící nemoci, jako Kristovu chorobu, Vlasy, Čuráky a Rudou pavoučí horečku. Všechny měly podobu pandemie a zkosily většinu lidí... Příběh kapitána Missiona je jen rámcem, v kterém Burroughs odhaluje a útočí na "Ohyzdného ducha", kterým není nikdo jinej než "Homo sapík".

Překlad: Martin Konvička (Založil/a: paya)

lusk_lusk
  4. 6. 2013, 23:32
Je těžké oblíbit si Burroughsovu osobnost z toho co o něm čteme. Vybavuji si především vzpomínky Learyho, ale vlastně i kterýkoli životopisný článěk či glosu, a žádný z nich na mne nenechal nijak pozitivní dojem. Jeho obrazutvornost naopak působí kouzelně. Ano drogy, ty drogy. Ale uvědomme si kolik lidí využívá různé chemické podpůrné prostředky a kolik z nich dokázalo takto (většinou) ušlechtile pošpinit papír... Nahý oběd je sice rozsáhlejší a známější, tento kus je ale mnohem jemější a nemusíme být zrovna mimo aby nám napružil neuronová vlákna.