Ekonomie

C.H. Beck - 2016
ISBN: 978-80-7400-278-6

C.H. Beck (2016) 978-80-7400-278-6 720
C.H. Beck (2011) 978-80-7400-006-5 720

Tato dnes již velmi populární a úspěšná česká učebnice byla poprvé vydána v roce 1999. Kniha obsahuje základní kurz ekonomie, určený zejména pro bakalářský stupeň studia na vysokých školách. Šesté vydání přináší úpravu některých kapitol a dodatků a aktualizuje data a reálie české ekonomiky.\r\nUčebnice představuje zásadní odklon od abstraktní metody výkladu, která redukuje ekonomii na soubor obecných pouček, definic, rovnic a křivek a činí tak z ekonomie nudný a od reality odtržený předmět. Místo toho nabízí ilustrativní metodu výkladu, která představuje spojení a průběžné prolínání teorie s příklady, případovými studiemi a aplikacemi. Ukazuje tak čtenářům, že ekonomie není abstraktní věda, nýbrž že má bezprostřední vztah k podnikání a k politice, a umožňuje jim orientovat se ve složitém, ale zajímavém ekonomickém světě – ve světě lidí, nikoli ve světě vzorců a křivek. (Založil/a: Monilka)

Bloodym
  5. 12. 2013, 0:15
Naší ekonomické bibli prostě musím dát pět hvězdiček. Večery s touto knihou jsou naprosto nezapomenutelné. A že jich bylo opravdu hodně. Bez téhle učebnice si už ani neumím představit svůj život :)))
Lupen37
  4. 11. 2013, 21:18
Přestože se jednalo o povinnou četbu v prvním ročníku na VŠE, kniha mne baví stále a rád se k ní vracím. Jako největší plus vnímám příklady ze života, které dokáží ekonomické pojmy přijatelným a zábavným způsobem vysvětlit i široké veřejnosti.