Originální název: Jarmila Novotná: Byla jsem šťastná

ISBN: 978-80-87938-13-3

Machart (2014) 978-80-87938-13-3 448
Melantrich (1997) 80-7023-255-2 320
Melantrich (1991) 80-7023-099-1 320

Jarmila Novotná světoznámá česká pěvkyně, svým významem pro českou kulturu srovnatelná s Emou Destinnovou, je pro většinu české veřejnosti osobností téměř neznámou. Od roku 1948 žije ve Spojených státech a teprve v době nedávné se o ní začalo mluvit také u nás. Tím spíše jsou zajímavé její paměti, v nichž rekapituluje svůj mimořádně bohatý a úspěšný život a působení na světových operních scénách, ve filmových ateliérech i televizních studiích, líčí svá setkání a četná přátelství s vynikajícími osobnostmi naší i světové kultury a veřejného života. Umělkyně, jejíž jméno bylo na čtyřicet let vymazáno z české kultury, se vyznává z lásky k zemi, ve které se narodila, z lásky k umění a k životu, který jí bylo dáno prožít bohatý a nevšední. (Založil/a: NinadeL)

#deník  #film
Jarmila Novotná Jarmila Novotná
*23.09.1907 - †09.02.1994

NinadeL
  25. 2. 2013, 0:15
Kniha Jarmily Novotné patří mezi nejlepší domácí memoiry. Vzpomínky jsou psány příjemným jazykem, který čtenáře přenese v čase zpět a společně s autorkou znovu prožije její cestu 20. stoletím. Novotná se sice nejvíce zapsala v dějinách vážné hudby, ale i její filmové role nám mají stále co říci. Obdivuhodná cesta této kosmopolitní Češky patří mezi nezapomenutelné příběhy, na které bychom neměli zapomínat.