Mrtvý v parovodu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

X-Egem - 2012
ISBN: 978-80-9053-000-3

X-Egem (2012) 978-80-9053-000-3 296

V poslední době jsou SF povídky a romány, odehrávající se v období rozvoje využití technologií a páry, tedy za vlády královny Viktorie, čím dál tím populárnější. Jde o období osamělých vědců, badatelů, zlodějů, vynálezců a detektivů, ale také elegance, romantismu a čestnosti. Známí čeští autoři se zamysleli (někteří přinuceni domluvou, jiní proudem ostré páry, další vynálezy, které doposud nespatřily světlo světa), jak by se s takovými eventualitami dokázali popasovat oni. Vypravili své hrdiny leckams. Vypravíte se s nimi do krajů známých i neznámých. Při čtení této sbírky se ocitnete v Praze, Londýně, indickém pralese, Vídni a leckdy i na těch nejnepravděpodobnějších místech. V hlavních rolích jsou Sherlock Holmes, trpaslíci, trol, drobný český zlodějíček, chudá služebná, elegantní anglický zloděj, soukromý pražský detektiv... Prostě jsou to jak postavy, tak i prostředí devatenáctého století, století páry a téměř neomezeného rozvoje techniky. (Založil/a: Antonín)

Zhabza
  13. 3. 2013, 20:24
Přestože zdaleka nejsem zarytým fanouškem steampunku, na tuto knihu jsem se už dlouho těšil. Tematická antologie z českého prostředí slibovala nevšední čtenářský zážitek. Výsledek je bohužel trochu rozpačitý. Kvalita povídek silně kolísá a nejdelší je zároveň, dle mého názoru, nejslabší. Navíc bych ji, já osobně, neoznačil jako žánrovou. Tím sráží celou knihu podstatně dolů. Na druhou stranu, najdou se zde i kvalitní kusy.
Marshal
  15. 3. 2016, 9:37
Největším přínosem této sbírky je, že vám ukáže steampunk ve všech jeho podobách a tvářích. Jednou je to hra anglických gentlemanů, jindy je to tažení gobliního parotanku a pak zase tajuplný příběh ve stínu Frankensteina. Ne každá povídka je tak dobrá jako jiná, ale čestně mohu prohlásit, že mě vyloženě nebavila jen jedna. Naopak pro mě byla příjemným překvapením fantasy potrhlost Pási spási, od které jsem se prostě nemohl potrhnout... pardon, odtrhnout :)