Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mrtvý v parovodu

87%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mrtvý v parovodu

Podtitul: Sbírka českých steampunkových povídek


Originální název: Mrtvý v parovodu - Sbírka českých steampunkových povídek
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
X-Egem - 2012
ISBN: 978-80-9053-000-3
Počet stránek: 296
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
X-Egem (2012) 978-80-9053-000-3 296

V poslední době jsou SF povídky a romány, odehrávající se v období rozvoje využití technologií a páry, tedy za vlády královny Viktorie, čím dál tím populárnější. Jde o období osamělých vědců, badatelů, zlodějů, vynálezců a detektivů, ale také elegance, romantismu a čestnosti. Známí čeští autoři se zamysleli (někteří přinuceni domluvou, jiní proudem ostré páry, další vynálezy, které doposud nespatřily světlo světa), jak by se s takovými eventualitami dokázali popasovat oni. Vypravili své hrdiny leckams. Vypravíte se s nimi do krajů známých i neznámých. Při čtení této sbírky se ocitnete v Praze, Londýně, indickém pralese, Vídni a leckdy i na těch nejnepravděpodobnějších místech. V hlavních rolích jsou Sherlock Holmes, trpaslíci, trol, drobný český zlodějíček, chudá služebná, elegantní anglický zloděj, soukromý pražský detektiv... Prostě jsou to jak postavy, tak i prostředí devatenáctého století, století páry a téměř neomezeného rozvoje techniky. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Zhabza
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 3. 2013, 20:24
Přestože zdaleka nejsem zarytým fanouškem steampunku, na tuto knihu jsem se už dlouho těšil. Tematická antologie z českého prostředí slibovala nevšední čtenářský zážitek. Výsledek je bohužel trochu rozpačitý. Kvalita povídek silně kolísá a nejdelší je zároveň, dle mého názoru, nejslabší. Navíc bych ji, já osobně, neoznačil jako žánrovou. Tím sráží celou knihu podstatně dolů. Na druhou stranu, najdou se zde i kvalitní kusy.
Marshal
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 3. 2016, 9:37
Největším přínosem této sbírky je, že vám ukáže steampunk ve všech jeho podobách a tvářích. Jednou je to hra anglických gentlemanů, jindy je to tažení gobliního parotanku a pak zase tajuplný příběh ve stínu Frankensteina. Ne každá povídka je tak dobrá jako jiná, ale čestně mohu prohlásit, že mě vyloženě nebavila jen jedna. Naopak pro mě byla příjemným překvapením fantasy potrhlost Pási spási, od které jsem se prostě nemohl potrhnout... pardon, odtrhnout :)