Duchové Ascalonu

Duchové Ascalonu Originální název: Ghosts of Ascalon

Fantom Print - 2013
ISBN: 978-80-7398-209-6

Fantom Print (2013) 978-80-7398-209-6 256

Před 250 lety Ascalon hořel… V zoufalé snaze ochránit svoji zemi před hordami bestiálních charrů zažehl král Adelbern všemocný Ničivý oheň, aby nájezdníky odrazil. Magie ale dokáže být dvousečným mečem – Oheň sežehl jak charry, tak lidi. Zatímco mrtvoly charrů stále doutnaly, Ascaloňané povstali z mrtvých, zuřivost jejich krále je totiž proměnila v duchy pověřené ochranou říše… navždy. Z kdysi mocného království zůstal jen strašidelný stín jeho původní slávy. O staletí později potomci Ascaloňanů, kteří utekli do Kryty, čelí ze všech stran obležení. Aby zachránila lidstvo, pokouší se královna Jennah uzavřít s nenáviděnými charry mír. Zbývá překonat poslední překážku. Charrské legie nepodepíší smlouvu o příměří, dokud se jim z ruin padlého Ascalonu nevrátí nejcennější relikvie, Khan-urův spár. Do děsivé, válkou rozervané země se pro Spár vydává družina dobrodruhů, každého přitom sužují vlastní démoni. Pokud artefakt nezískají, zanikne i veškerá naděje na mír mezi lidmi a charry – nemrtvý král vládnoucí Ascalonu se ho však nemíní vzdát a ne všichni si přejí mír! (Založil/a: Snicketka)

Matt Forbeck Matt Forbeck
*04.04.1968

Jeff Grubb Jeff Grubb
*27.08.1957

marmeli
  17. 6. 2013, 7:19
Pokud jste byli při hraní Guild Wars 2 zmatení jako já (jelikož jste nehráli Guild Wars 1), je pro vás kniha Duchové Ascalonu jako stvořená. Až díky ní jsem pochopila pravou tvář Tyrie a všech ras. Přiblížila mi jejich povahy, jejich osudy, jejich charaktery a v neposlední řadě také celou historii - od počátků až do doby po sjednocení ras. Kniha však není jen pro hráče, dle mého názoru s ní bude potěšen leckterý fanoušek fantasy světů. Takže pokud doposud váháte, mohu jedině doporučit.