Úvod do antropozofie

Úvod do antropozofie

Fontána - 2011
ISBN: 978-80-7336-623-0

Fontána (2011) 978-80-7336-623-0 215

Dílo Rudolfa Steinera má i dnes velký význam a neustále se o něm vedou kontroverzní diskuse. Uznávaný znalec Rudolfa Steinera, Alex Burkart, se v nové knize věnuje životu a působení proslulého antropozofa. Zavádí nás do říše poznatků, v níž uvádí do souvislostí a vysvětluje nejdůležitější aspekty jeho myšlení a biografické mezníky jeho vývoje. Vzniká tak živý portrét z nejneobvyklejších osobností 20. Století, jejíž myšlenky a teorie o pedagogice, přírodních vědách, náboženství a astrologii vtiskly dodnes platný ráz našemu kulturnímu chápání. Alexu Burkartovi se podařilo Steinerovy komplexní spisy srozumitelně vysvětlit a otevřít okno do jedinečného, nesmírně fascinujícího vesmíru stále aktuálních myšlenek. (Založil/a: Bred)

EVASO
  12. 2. 2013, 11:29
Sině pochybuji, že mi někdo "otevřel okno do jedinečného, nesmírně fascinujícího vesmíru stále aktuálních myšlenek", jak se píše výše. Myšlenky R.S. jsou ze začátku minulého století. Rudolf Steiner hodlal měnit svět a lidstvo, ale svět i lidstvo se zatím vyvíjí samospádem, přirozeně. Tím neříkám, že k lepšímu.