Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Skeptický ekolog

57%
3 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Skeptický ekolog

Podtitul: Jaký je skutečný stav světa?


Originální název: The Skeptical Environmentalist
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Nejnovější vydání:
Dokořán - 2006
ISBN: 80-7363-059-1
Počet stránek: 592
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dokořán (2006) 80-7363-059-1 592

Kniha Skeptický ekolog zpochybňuje řadu zažitých mýtů o životních prostředí a jeho znehodnocování. Autor byl členem Greenpeace a postupem času začal, v dobré víře, ověřovat informace, které se veřejně prezentovaly. Jeho zjištění byla šokující, často nepravdivá či vytržená z kontextu. Po mnoha vydaných odborných článcích došlo i na vydání této knihy, která je rozdělena do několika kapitol globálních problémů. (Založil/a: VerenaLord)

(více)  
Bjørn Lomborg Bjørn Lomborg
*06.01.1965

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VerenaLord
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 1. 2013, 11:48
Tato kniha je odbornou poučkou o stavu životního prostředí. Zaměřuje se především na globální problémy a vyvracení polpravd. Psaná je příjemným srozumitelným jazykem i pro lidi, kteří nemají patřičné vzdělání v oboru, takže kniha je určena široké veřejnosti. Velmi doporučuji k přečtení!
zelmi
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 1. 2014, 18:45
Protože jsem z oboru a mám přehled o většině tématech, kterými se utor v knize zaobírá, musím konstatovat, že má více méně pravdu v tom, že není vše tak černé, jak je nám předkládáno. Nicméně pojal problematiku životního prostředí globálním způsobem. Můj názor je ten, že je potřeba brát problematiku spíše lokálně a tak jí také řešit. Na globální úrovni se spousta věcí zdá malá a nepodstatná, na lokální může činit ale veliký problém. Statistika je nepřesné sčítání přesných čísel a z toho pohledu je potřeba se na věc dívat, pokud statistiku chceme aplikovat. Kvituji Lomborgovu snahu o "schlazení hlav", ale jsou věci, které nemohu překousnout. Např. tvrzení, že lidé mají více volného času, pracují méně a mohou se rekreovat více než dříve, považuji za zcela mimo realitu (alespoň co se týče naší republiky hlavně v této době). Používání některých látek, např. hormonů, považuje za malý problém vzhledem k přínosům. Vzhledem k tomu, že v říčních tocích přibývá oboupohlavních živočichů, dále živočichů nemohoucích se rozmnožovat apod. geneticky znetvořených jedinců, říkám si, že to problém je. Samozřejmě zatím nedosahuje obříh rozměrů. Je ale nutné si uvědomit, že "kapacita" vody s ohledem na množství pojímaných látek(léků, hormonů, toxických látek aj.) není nekonečná a nakonec se projevit musí. Jako příklad uvedu resistenci na antibiotika, kterou postupně lidstvo získává a též se děje i u bakterií, které jsou čím dál odolnější. Dalo by se pokračovat dále, ale na to tu není prostor. Každopádně kvituji pozitivní pohled na problematiku neboť té negativní je už opravdu dost a samozřejmě je přehnaná. Proto snahu hodnotím více méně kladně. ale byla bych raději, kdyby takovou knihu napsal někdo se vzděláním z oboru. Jinak sdílím autorův názor na Al Gora a Greenpeace.
tom.h
0%
  19. 2. 2015, 19:06
Tu je zbytočné venovať čas komentáru, namiesto neho volím formu odkazu na relevantný článok, ktorý je reakciou na Lomborgove dielo. http://www.sedmagenerace.cz/text/detail/280