Smrtící nevinnost

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Metafora - 2013
ISBN: 978-80-7359-365-0

Metafora (2013) 978-80-7359-365-0 384

Oblíbená řada vynikající kriminálních románů z New Yorku nedaleké budoucnosti pokračuje dalším zapeklitým případem. Evu Dallasovou, jednu z nejlepších policejních vyšetřovatelek, nasadí na stopu zabijáka, jehož obětí se stal na první pohled obyčejný učitel dějepisu. Jeho žena je zdrcena; vždyť ještě ráno mu láskyplně zabalila svačinu. A desetiletá děvčátka, která našla svého učitele v kaluži nevábných tekutin, si odnesou trauma na celý život. Poručík Eva Dallasová je samozřejmě, pokud jde o vraždy, mnohem otrlejší. A tohle vražda zcela evidentně je. Do oné svačiny byl totiž přidán jed. A kolegové, jakkoli šokováni, mají svá vlastní neméně šokující tajemství. Na Evě potom je, aby rozpoznala všechny potenciální podezřelé a zjistila, proč někdo tohle udělal muži, jenž se zdál tak neškodný, tak milý… a nevinný.
Jestli ovšem existuje někdo, koho by si Eva dokázala představit zavražděného, pak je to určitě Magdelana Percellová - tu by nejraději sprovodila ze světa vlastní rukou. Úlisná blondýnka, stará láska Evina manžela, miliardáře Roarka, se zčistajasna objeví v New Yorku a je všechno, jen ne nevinná. Roarke je slepý k jejím intrikám, k lepé postavě a svůdnému koketování bohužel nikoli. Eva je tak deprimovaná, že je pro ni těžké soustředit se na vyšetřování. Ale hněv, žárlivost i bolest musejí nakonec jít stranou. Přibude totiž další mrtvý a případ nabere podivné obrátky… Eva ví až příliš dobře, že nevinnost může být jen maskou. A právě to jí nakonec pomůže vyřešit případ, ale současně to může znamenat konec jejího manželství. (Založil/a: icekafe)

Trina1
  21. 5. 2013, 23:28
Nejdřív jsem si říkala, že Nora Roberts už neví, o čem by psala, když vytahuje bývalou Roarkovu milenku, jak je psáno na přebalu knížky. Ale byla jsem vyvedena z omylu - mé obavy, že to bude jako v nekonečném seriálu, se nenaplnily :), tento díl byl jeden z nejlepších.
marr13
  11. 2. 2013, 19:36
Tato kniha nemá chybu.na to ,že je 28 v řadě a člověk by už myslel,že mezi hlavními hrdiny se už nemůže nic stát,tak opak je pravdou.J.D.Robb to fakt umí.A případ je taky zajímavý.Roarke konečně má i slabá místa a to ho posouvá dál v ději a Eva mě taky překvapila, že si uvědomila,co vlastně chce.A popis hlavních hrdinů předčí všechny rádoby knihy o správných a dominantních chlapech a jejich žen.