Strážci zákona

Strážci zákona Originální název: The Regulators
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

BETA Dobrovský - 1998

BETA Dobrovský (1998) 335

Ve všech zemích, kde byly připravovány k vydání dva romány: Beznaděj a Strážci zákona, bylo podmínkou autora - Stephena Kinga - aby vyšly společně ve stejný den. Tato podmínka musela být splněna i u nás. Oba příběhy na sebe volně navazují a napsal je jeden autor - mistr hororu Stephen King.

Ve Wentworthu v Ohiu panuje horké letní odpoledne a v Topolové ulici je všechno jak má být. Poslíček s novinami objíždí na kole předplatitele; děti se škorpí na rohu ulice před obchodem; na trávníku před domem Reedových si mládež hází plastovým talířkem; Gary Soderson zapaluje zahradní gril. Jediná věc, která zcela nezapadá do obrazu, je červená dodávka, která vyčkává s běžícím motorem na kopci. Brzy se rozjede a začne masakr.
Než na Topolovou ulici padne večer, ocitnou se lidé, kteří přežili, v jiném světě, kde je všechno možné, bez ohledu na to, jak je to děsivé... a kam přijíždějí samozvaní strážci zákona. Jaká síla je přivolala, jak daleko zajdou a jak je možné je zastavit - takové otázky vyvolávají beznaděj..

Kniha je napsaná pod pseudonymem Richard Bachman. (Založil/a: qpIfg381e3)

Richard Bachman Richard Bachman

Budík
  16. 5. 2011, 12:55
Při čtení mi bylo jasné, že King si může dovolit napsat knihu třeba pod jménem Novák a stane se z ní okamžitě trhák. Něco tak úžasně ujetého se jen tak nepovede. Smekám.