Panoráma populární hudby 1918/1978

Panoráma populární hudby 1918/1978

Podtitul: aneb Nevšední písničkáři všedních dní

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Mladá fronta - 1981

Mladá fronta (1981) 284

Hlavní částí knihy jsou hesla o více než 500 osobnostech ze světa hudby, je zde přes 200 hudebních skupin a orchestrů, vše uspořádáno do kapitol s doprovodným textem. Je zmapováno období let 1918 až 1978 a to jak ve světě, tak z Československa. Značná část obsahu je věnována jazzovým osobnostem a orchestrům, autor se věnuje i skladatelům. Je zde řada tabulkových souborů pod názvem Tabulky slávy I až VII, obsahující chronologicky řazená data. (Založil/a: Richie)

vladislaus
  12. 6. 2013, 19:17
Tato kniha mne v mých 11 letech seznamovala s mými budoucími idoly popu a rocku. Škoda, že se mi po tolika letech nedochovala. Kdybych ji viděl v antikvariátu, určitě bych si ji z nostalgie koupil.
veck.nuh
  18. 10. 2014, 14:35
Informace z oblasti zahraniční populární hudby, které by opravdu zajímala mládež, byly za komančů vzácné. Tato kniha pomohla malilinko vyplnit bílá místa. Co mi však na knize vadilo bylo, že nebyly uveřejněny alespoň černobílé fotografie interpretů, místo toho jen sépiově zabarvené s efektem explosion (tečkované). Asi to jinak soudruzi nepovolili.