Šest diamantů 1: Šedozelené oči Ley Lynseyové

Originální název: Šest diamantů 1: Šedozelené oči Ley Lynseyové

Wolf Publishing - 2007
ISBN: 978-80-239-9176-5

Wolf Publishing (2007) 978-80-239-9176-5 221

Zatímco předigitalizovaný svět nabývá sám o sobě stále většího významu a vlivu, lidstvo jako takové jej naopak ztrácí, aniž si to uvědomuje. Přesto se najde pár jedinců, kterým to dojde a vrhnou se do boje, který nemohou nikdy vyhrát. Tedy až do chvíle, než se do celého konfliktu omylem zapojí naprostý outsider živící se jako novinář v bulvárním plátku. Zpočátku vůbec netuší, že má v ruce digitální rozbušku schopnou rozmetat celý svět a že ten, koho hledá, může být jejím iniciačním impulzem. Možná by bylo lepší, kdyby jej ani nenašel. To by ale nebyl Roger Dalmont, aby se jen tak vzdal a nechal to plavat. Je to trošku ztřeštěné, trošku cyber, trošku americká drsná škola. Žádné fantasy. Spíše o tom, jestli ten svět kolem nás už skutečně nějakou dobu takto nefunguje. První kniha ze dvou. (Založil/a: qpIfg381e3)

Richie
  25. 12. 2013, 0:49
Oddechová scifi-detektivka. Ono se toho na těch 220 stránkách tolik nestane - děj sice plyne, ale nijak závratným tempem. Od půlky knihy mě už začaly otravovat neustálé popisy architektury budoucího New Yorku. Občas nějaká slušná hláška ve stylu Kulhánka. Nic jsem od toho nečekal a nic mimořádného jsem také nedostal - jen průměr, ale aspoň jsem se nenudil.