Šest diamantů 2: Obrysy a stíny

Originální název: Šest diamantů 2: Obrysy a stíny

Wolf Publishing - 2007
ISBN: 978-80-239-9355-4

Wolf Publishing (2007) 978-80-239-9355-4 272

Zatímco předigitalizovaný svět nabývá sám o sobě stále většího významu a vlivu, lidstvo jako takové jej naopak ztrácí, aniž si to uvědomuje. Přesto se najde pár jedinců, kterým to dojde a vrhnou se do boje, který nemohou nikdy vyhrát. Tedy až do chvíle, než se do celého konfliktu omylem zapojí naprostý outsider živící se jako novinář v bulvárním plátku. Zpočátku vůbec netuší, že má v ruce digitální rozbušku schopnou rozmetat celý svět a že ten, koho hledá, může být jejím iniciačním impulzem. Možná by bylo lepší, kdyby jej ani nenašel. To by ale nebyl Roger Dalmont, aby se jen tak vzdal a nechal to plavat. Je to trošku ztřeštěné, trošku cyber, trošku americká drsná škola. Žádné fantasy. Spíše o tom, jestli ten svět kolem nás už skutečně nějakou dobu takto nefunguje. Druhá kniha ze dvou. (Založil/a: qpIfg381e3)

Richie
  20. 1. 2014, 1:05
Pokračování nepřineslo nic nového, jen více vulgarity, přestřelek a občas nesmyslných souvislostí. Hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický a tím děj ztratil na napínavosti. Příběh mě začal nudit a jen zajímavý závěr můj dojem trochu vylepšil. Celkově lehce podprůměrné dílko.
Honzissis
  5. 4. 2016, 11:16
Souhlasím s komentářem Richieho. Děj druhého dílu je zbytečně natahovaný, polovina knihy je zcela o ničem a člověk brzy zjistí k čemu celý příběh směřuje. Po prvním velice kvalitním dílu je tu podprůměrné plácání, kde autor nevěděl kam děj posunout. Za mě 40%.