Pro úsměv dítěte

Pro úsměv dítěte
Originální název: Pro úsměv dítěte

Mladičká Gina si nepřála nic víc než finančně podporovat své chudé rodiče a tím je odškodnit za problémy, které působila celé rodině jako nezvladatelné dítě. S tímto cílem se vydá z filipínských hor pracovat do barů v Manile. Postupně se seznamuje s bohatými muži a za jednoho, který ji oslnil, se provdá. Je ochotna s ním jít třeba na kraj světa. Rodina se usadí v nehostinných, pro Ginu úplně cizích končinách severní Anglie. Ještě nedávno krásný a vášnivý vztah se tu změnil v nekonečné utrpení. Gina i s malým synkem je zcela vydána napospas surovému manželovi, který je oba nelítostně tyranizuje. Ginin osud je příběhem o lásce, zklamání, utrpení, o přežití a naději. (Založil/a: Claira)

Luci-ye
  24. 1. 2016, 22:23
Strhující kniha. Dnes už asi nezaujme tématem, které je poněkud mainstreamové - jak chudá holka ke štěstí přišla a pak se to celý zvrtlo v horor, protože "multikulti" manželství se ukáže být jako špatný nápad, svou roli hraje také násilí. Je to strašně dlouho, co jsem to četla, název jsem skrz hesla Manila - týrání - román vygooglila, očividně mi příběh zůstal uložený hluboko v paměti. Popis chudoby, dětství, jejich tradic plus nějaké ty intimní scény ...je to drsné. Tím spíš, když si uvědomím, že je to autobiografický román. 5*