Argo

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2785-4

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2785-4 290

Vylíčení jedné z nejlepších a nejnebezpečnějších akcí CIA, při které se v roce 1980 podařilo Kanaďanům dostat z obklíčené americké ambasády v Teheránu šest amerických diplomatů díky jejich perfektně vymyšlenému přestrojení za kanadské byznysmeny. Autor pracoval v CIA jako Chief of Disguise a v knize popisuje zákulisí celé CIA a těchto speciálních útvarů. Vychází z autentických materiálů CIA, které byly uvolněny před několika lety. Stejnojmenný film bude uveden do kin v listopadu 2012 s Benem Affleckem v hlavní roli. (Založil/a: Dadel)

Antonio J. Mendez Antonio J. Mendez

Matt Baglio Matt Baglio
*1973

jithushka
  26. 5. 2013, 12:45
Pro mě příjemné překvapení, od knihy jsem téměř nic nečekala a během čtení mě vtáhla, že jsem ji odložila až po otočení poslední stránky. Děj je retardován spoustou odboček, ale knize to rozhodně neubírá. Velké plus je, že po přečtení si jakýkoliv čtenář může odnést poznatky, které před čtením nevěděl.
Michal M.
  15. 8. 2016, 14:36
Kniha byla super, prvně jsem přečetl asi 30 stránek a den ji nechal ležet. Ale poté jsem se k ní vrátil a nemohl jsem přestat číst. Když jsem ji dočetl, hned jsem si pustil i film, který byl také výborný ale né tak poutavý jako kniha. Doporučuji